Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Szerződés, Csigalétra és Imádok férjhez menni a Játékszínben

Szerződés, Csigalétra és Imádok férjhez menni a Játékszínben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 09. 25.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Slawomir Mrozek Szerződés című darabjának pénteki bemutatójával indul a Játékszín 2008/2009-es évada, majd a teátrum decemberig még két produkciót tűz műsorára - közölte a Szerződés szerdai főpróbája utáni sajtótájékoztatón Balázsovits Lajos.

Balázsovits Lajos
A Játékszín igazgatója elmondta, november 28-án mutatják az Imádok férjhez menni című zenés színdarabot, majd Mikulás napján, december 6-án a Csigalétra című zenés mesejátékot, Gubás Gabi főszereplésével.

A következő esztendő bemutatóiról szólva Balázsovits Lajos megjegyezte, a költségvetési törvény elfogadására várnak, mert csak akkor fogják megtudni, mennyi pénzből gazdálkodhat az intézmény. "Egy naptári évben öt bemutatót kellene tartani, de jó, ha 2009-ben háromra lesz lehetőségünk" - válaszolt az MTI kérdésére az igazgató, majd hozzátette: idén a két évvel ezelőtti költségvetésüknél 5 millió forinttal kisebb kerettel rendelkeznek.

Egy groteszk alapszituációból bomlik ki a Szerződés története, amelyben a két szereplő jóvoltából Kelet- és Nyugat-Európa találkozása tárul a közönség elé - beszélt a Huszti Péter és Nemcsák Károly szereplésével színpadra állított Mrozek-színműről a darab rendezője.

Csiszár Imre hozzátette, a Szerződés úgy aktuális, hogy közben örökéletű témát boncolgat: egy halódó européer és a halódó európai kultúra szembesül egy kelet-európai bevándorlóval, egyszerre konkrétan és szimbolikusan.

"Én is megdöbbenek azon, honnan látta Mrozek, hogy minket ma, itt ezek a problémák fognak foglalkoztatni, és honnan érezte meg ezeknek az elképesztő humorát" - méltatta az 1987-ben született darabot Huszti Péter. Mint hozzátette, az előadás számára azért is különleges, mert ebben a produkcióban találkozhat először a színpadon a lengyel szerzővel, de most dolgozhat együtt első alkalommal Csiszár Imrével és Nemcsák Károllyal is.

"Az előadás két óra tömény koncentrációt igényel" - fogalmazott a színmű másik szereplője, Nemcsák Károly, majd megjegyezte: "a darab és a rendező ugyanakkor olyan hihetetlen helyzetekbe hozott minket, amelyekben öröm volt megmártózni".

Mint Balázsovits Lajos elmondta, a színház eddig még nem játszott gyerekeknek szóló darabot, ezért idén Mikuláskor egy zenés mesejátékkal szeretnék meglepni a 3-5 éves korosztályt.

"A Csigalétra már megjelent hangoskönyv formájában, decemberben fogjuk először előadni színpadon. Ez nem csak gyerekelőadás, a felnőtteket is ugyanúgy tudja szórakoztatni" - vélekedett a produkcióról Gubás Gabi. Mint hozzátette, a mesejáték másik szereplője Pálfi Zsolt lesz, míg Pogány Juditnak várhatóan a hangját hallhatja a közönség.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr237833462

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard