Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Belülről is a szépség részesévé válhatunk

Belülről is a szépség részesévé válhatunk

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 09. 26.
„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

Etnofon az I. OniFeszt-en
2026-06-26 23:11:44

Az Óbudai Népzenei Iskola háromnapos zenei fesztiváljának, az I.OniFeszt-nek volt vendége június 22-én

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

további bejegyzések a szerzőtől »

Országszerte mintegy 110 múzeum több mint 700 programmal várja a látogatókat és a szakembereket szeptember 29-től hat héten át a Múzeumok Őszi Fesztiválján; a Múzeumok Mindenkinek Program (MMP) országos rendezvénysorozatát immár harmadik alkalommal rendezik meg.

Az Oktatási és Kulturális Minisztérium szakállamtitkára szerint a november 15-ig tartó programsorozat azokat is csábítja, akik eddig csak "kívülről szemlélték" a múzeumot, és akik így részesei lehetnek "belülről" is ennek a csodálatos világnak. Minden korosztályt várnak, de elsősorban a kisdiákokat, a középiskolásokat és természetesen a szülőket, hogy családi eseménnyé váljon a múzeumlátogatás.
Schneider Márta hozzátette: az elmúlt időszakban a múzeumok is igyekeztek a középpontba kerülni, őszi fesztiváljuk pedig már bizonyította létjogosultságát.

Idén a hathetes programkavalkádra mintegy 150 ezer látogatót várnak, akik a kiállítások mellett részt vehetnek különleges élményt nyújtó, változatos és szórakoztatva oktató rendezvényeken, családi hétvégéken és többnapos eseményeken is.

Emlékeztetett arra, hogy a Múzeumok Őszi Fesztiválja programjain két évvel ezelőtt 49 múzeum vett részt, tavaly pedig 75. Idén már 110 múzeum szervez a nagyközönségnek szóló rendezvényeket, nyolc témakörbe csoportosítva - hangsúlyozta a szakállamtitkár, példaként említve a Pincétől a padlásig, a Játszani is engedd..., a Művészetek találkozása és az Álruhában címmel futó programokat, valamint a Múzeumok őszbúcsúztató vigasságát, amely szorosan kapcsolódik majd Márton napjához.

Káldy Mária, a Múzeumi Oktatási és Képzési Központ igazgatója arról számolt be, hogy a Múzeumok Őszi Fesztiváljának központi nyitó nagyrendezvénye immár a hatodik Múzeumpedagógiai Évnyitó lesz, amelynek a házigazdája idén a fővárosi Iparművészeti Múzeum.

A rendezvény célja egyrészt, hogy ráirányítsa a figyelmet a múzeumokra mint az oktatás egyik fontos helyszínére, másrészt, hogy bemutassa, a múzeumok a tanévhez igazodva milyen új programokkal várják a pedagógusokat és a diákcsoportokat.

Az évnyitóhoz kapcsolódó konferencián lehetőség nyílik arra is, hogy az Oktatási és Kulturális Minisztérium, valamint a közgyűjtemények beszámoljanak a közművelődés, és a múzeumpedagógia terén végzett kutatásaik eredményéről és megismertessék legsikeresebb fejlesztéseiket.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Ludwig Múzeum Szépművészeti Múzeum Magyar Természettudományi Múzeum Petőfi Irodalmi Múzeum Iparművészeti Múzeum Magyar Nemzeti Múzeum Magyar Mezőgazdasági Múzeum Műcsarnok Magyar Nemzeti Galéria Terror Háza Múzeum Hadtörténeti Múzeum Bajor Gizi Színészmúzeum Közlekedési Múzeum Kogart Kieselbach Galéria Képző Vam Design Center G13 Galéria

Ajánlott bejegyzések:

  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten
  • Budapest FotóFesztivál No.9. Budapest FotóFesztivál No.9.
  • A varázslómester szigete - Trükkös trópusi küldetés kiállítás és kalandjáték A varázslómester szigete - Trükkös trópusi küldetés kiállítás és kalandjáték

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr337833512

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása