Hetente 3 millió fontot, vagyis csaknem egymilliárd forintot keres Joanne K. Rowling, a Harry Potter-sorozat szerzője, aki ezzel minden idők messze legjobban fizetett írója.
A legnagyobb brit tömeglap, a The Sun - a szupergazdagok világára szakosodott nemzetközi magazin, a Forbes adatait idézve - pénteken azt írta: a 43 éves Rowling többet keres, mint az utána következő kilenc legnagyobb jövedelmű szerző együtt.
J.K. Rowling már eddigi vagyonával is irodalmi világrekorder. A The Sunday Times által a brit pénzarisztokrácia felső ezréről évente összeállított lista idei kiadása az írónő vagyonát 560 millió fontra (170 milliárd forintra) becsülte a tavalyi 545 millió font után.
Ezzel ő a leggazdagabb brit nő, egyben a világon az első olyan író, aki műveiből dollármilliárdos lett, vagyona ugyanis hozzávetőleg egymilliárd dollárnak felel meg.
Rowling a 90-es évek elején még heti 70 fontos tanácsi segélyből, munkanélküliként tengődött egy edinburgh-i szociális bérlakásban.