Ma már nincsenek nap mint nap az MTV képernyőjén, mint 1990 környékén, de aki ott volt szerda este az A38-on, az ismét megbizonyosodhatott róla, hogy a rock nem ismeri a különbséget az egyes rasszok között, a New York-i Living Colour pedig még mindig a világ legjobb zenekarai közé tartozik.

Corey Gloverék annak idején Mick Jagger kedvenceiként startoltak New York klubjaiból, aztán platinalemezek egész sora után végül a ’90-es évek közepén feloszlottak, az évezred eleje óta azonban ismét együtt vannak. Lemezfronton nem pörgetik túlságosan a dolgaikat, hiszen a 2003-as Collideoscope utódja csak jövőre kerül majd a boltokba, turnézni viszont szeretnek – ennek legékesebb bizonyítéka, hogy most jártak nálunk negyedszerre az utóbbi 4 évben. A kezdés kicsit csúszott, a négy varázsló ugyanis éppen Prága mellett rögzíti a friss dalokat, és a vártnál később értek Budapestre, de valamivel 9 óra után azért elkezdődött a műsor.
Diszkográfia
Vivid - 1988
Time's Up - 1990
Stain - 1993
Collideoscope - 2003
A csapat egy kivételtől eltekintve ezúttal visszafogta a túlpörgetett egyéni megmozdulásokat, amikre egyébként hajlamosak, a hangsúly tényleg a slágerekre került, és az az észveszejtő, hogy tényleg mennyi minden befér ebbe az egyedülálló repertoárba. A Glamour Boys karibi reggae/popja ugyanúgy ült, mint a csúcsalkotás ’93-as Stain keményen, súlyosan összerántott, metalosan döngölő darabjai, a hajó pedig csak úgy rengett a testes hangok alatt. Rock, jazz, funk, thrash, blues, punk – a Living Colournél mindez organikus egységet alkot. Calhoun baromira elhúzott, szétsamplerezett dobszólója volt az egyetlen rész a koncerten, amit nem kellett volna erőltetni, és pláne nem ennyi ideig. Hiába dobol lélegzetelállítóan a figura, ez ebben a mennyiségben és töménységben akkor is sok volt. Ugyanígy a fákkdzsordzsbussozást is ki lehetett volna hagyni, egyrészt elcsépelt, másrészt így nem egészen három héttel az amerikai elnökválasztás és nevezett személy örökre szóló távozása előtt nem is igazán érezni a dolog funkcióját. Mindegy, Európában még mindig vevő erre a közönség. Barack Obama dicsőítése viszont szerencsére kimaradt.

A lényeg azonban mindvégig a nagybetűs zene volt, az elementáris zárásban előkapott két legnagyobb sikerdal, a Cult Of Personality és a Love Rears Its Ugly Head még azt is feledtette volna, ha Corey és Doug előzőleg gyurcsányozni vagy orbánozni kezdenek, a Should I Stay Or Should I Go koffeintúladagolt afroamerikai verziója pedig már tényleg csak hab volt a tortán. A Living Colour ma is unikum, csak bízni lehet abban, hogy a következő turnén ismét útba ejtik Magyarországot.