Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Állatoknak játszik a német képzőművész

Állatoknak játszik a német képzőművész

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 10. 19.
Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

további bejegyzések a szerzőtől »

Állatoknak ad koncertet vasárnap a pécsi vadasparkban Marek Brandt német képzőművész, hogy bizonyítsa: a zenével áthidalható az emberek és az állatok közti kommunikációs szakadék.

Doboviczki Attila, a szervező Közelítés Művészeti Egyesület vezetője az MTI-nek elmondta, hogy az alkotó a törpe zebunak, a bölényeknek, a maráknak és a fácánoknak játsza le erre az alkalomra készített zenei installációit, s közben figyeli, miként reagál közönsége az akusztikus, valamint elektronikus hangokra.
Felidézte, a Lipcsében élő Marek Brandttal az egyesület tagjai egy korábban Pécsett rendezett konferencián ismerkedtek meg, majd "koncertezni" hívták a baranyai megyeszékhelyre.

Doboviczki Attila utalt rá, bár Marek Brandt érdeklődése főleg az emberi interakcióra irányul, de kilenc éve elmélyülten foglalkozik az állatok, továbbá az állatok és az emberek közötti kommunikációval is.
A "Zene állatoknak" című terjedelmes és folyamatosan bővülő sorozatában az állatokat saját életterükben, jelen esetben az állatkertben keresi fel, a különböző fajoknak speciális zenei programot állít össze, s azzal ironizál, hogy a zenei körséta segítségével az emberek által húzott határok közül kilépnek az állatok - mondta el a szervező.

Doboviczki Attila közölte: a képzőművész először halaknak muzsikált, de a lipcsei egyetem udvarán varjakkal is "kommunikált" már léggömbökkel a levegőbe emelt hangszórók segítségével.
Minden esetben azt tapasztalta, hogy "műsora" felkelti az állatok érdeklődését. Közelebb mennek a hangok forrásához, egy ideig szívesen hallgatják azt. Ennek legfőbb feltétele ugyanakkor, hogy az emberek által kedveltnél alacsonyabb hangerőn kell játszani nekik.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Könnyűzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • ZeneFüred - könnyűzenei és musical koncertsorozat Balatonfüreden ZeneFüred - könnyűzenei és musical koncertsorozat Balatonfüreden
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr507834350

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard