"Arra számítok, hogy öt-hét éven belül már minden hollywoodi film 3D-ben készül majd" - jövendölte Jeffrey Katzenberg, a DreamWorks animációs részlegének vezetője egy szingapúri tanácskozáson a hollywoodi és helyi filmipar krémje előtt.

Dan Glickman, az Amerikai Mozgófilm Szövetség (MPAA) elnöke "valódi forradalomként" írta le a 3D-t arra utalva, hogy a technika "egy új korszak hajnalát" jelenti a filmkészítésben, ugyanis rengeteg lehetőséget, innovációt hoz magával, s ez nagy hatással lesz az egész filmművészetre. Glickman szerint az, amit ma látunk a 3D-ből csupán a felszíne mindannak, ami előttünk áll.
A Disney stúdió, amely a következő három évben 17 térhatású filmmel áll elő, elkötelezett támogatója a technológiai fejlesztéseknek, beleértve a mozik digitalizálását is, ami dollármilliárdokat emészt föl.
A háromdimenziós technika valóságos térélményt nyújt a nézőnek a tévé vagy a hagyományos film sík képéhez viszonyítva. Manapság azonban még meglehetősen kevés olyan felszereltségű mozivetítő áll készen, amely képes a 3D-filmek bemutatására. A 30 ezer amerikai moziból is csupán 1400 alkalmas erre, a világ többi részén pedig további 700. Ám a globális pénzügyi válság nem kedvez a roppant költséges átalakításoknak.
Zoradi szerint digitalizálás szempontjából a világ mozijai 12-24 hónappal kullognak az amerikai filmszínházak mögött. A szingapúriakban viszont nagy a lelkesedés, a városállam 2017-ig vállalta, hogy évente házigazdája lesz a 3D-fesztiválnak, s a következő két évben 10 millió dollárt (kétmilliárd forint) invesztál a helyi fejlesztésekbe, hogy a 3D-média élére állhasson Ázsiában. Katzenberg színes, szélesvásznú álma nem ragad le a szemüveges filmnézésnél (a 3D-s filmeket speciális szemüvegben kell nézni) - az animációs filmmogul szeme előtt már az lebeg, hogy húsz év múlva hologramfilmet nézni tódul majd a közönség a moziba.