Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Meghalt a világ legidősebb embere

Meghalt a világ legidősebb embere

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 11. 28.
Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

további bejegyzések a szerzőtől »

Több mint 115 éves korában meghalt a világ legidősebb embere, egy amerikai asszony. Edna Parker 115 évet és 220 napot élt, s 2007 augusztusa óta viselte a világ bizonyítottan legidősebb embere címet.

Az Indiana szövetségi államban fekvő Shelbyville város idősotthonában élt több éve, ott, ahol a Guinness-rekordok szerint valaha élt legmagasabb nő, a 231 centiméter magas Sandy Allen is. Sandy Allen augusztusban hunyt el.

Edna Parker szerdán éjjel hunyt el az idősek otthonában, halálhírét unokaöccse közölte a Guinness-világrekordokat gyűjtő és hitelesítő nemzetközi gerontológiai kutató csoporttal (GRG). Halálával a portugáliai Maria de Jesus lett a világ legidősebb embere, aki 1893. szeptember 10-én látta meg a napvilágot. Az asszony saját otthonában, egy portugál faluban, Corujóban él.

Edna Parker 1893. április 20-án született Indiana államban. Tanítónőként dolgozott, és 1913-ban ment férjhez. Két fia, öt unokája, tizennégy dédunokája és tizenhárom ükunokája volt. Férje, Earl Parker 1938-ban szívrohamban halt meg, s az asszony többé nem ment férjhez. Két lánytestvére ugyancsak hosszú életnek örvendhetett, Georgia 99, Opal pedig 88 éves korában halt meg.

Edna Parker aktív életet élt, soha nem ivott alkoholt, nem dohányzott. Nem kutatta a hosszú élet titkát, nem adott ötleteket. Amikor a világ legidősebb embere lett, egyetlen tanáccsal látta el az őt ünneplőket: tanuljanak minél többet. Egyik unokája, Don Parker annyit mondott, hogy Edna Parker soha nem panaszkodott, és világéletében sovány volt, talán ebben rejlett titka.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
  • Világzenék a legjobb minőségben Világzenék a legjobb minőségben
  • Népművészet egész évben! Népművészet egész évben!
  • Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10 Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr177836838

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása