Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Elefántok lepik el Budapest utcáit!

Elefántok lepik el Budapest utcáit!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2008. 12. 03.
Fonós lemez lett az Év Jazz albuma
2026-01-09 14:38:41

Az Év jazz albuma elismerést kapta a jazz.hu szavazóitól a Juhász Gábor Trió feat. Holló Aurél: Stories From

A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén
2026-01-06 13:34:34

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – 2026-ban első

Triolina Folk és Női vonások koncert Sukorón
2025-12-16 19:45:27

Különleges és felemelő élményben lehet része azoknak, akik december 20-án Sukoróra látogatnak. Az utolsó

A balkáni örömzene ünnepe Budapesten
2025-12-05 15:57:41

A MOMkult Színházterme november 25-én ismét olyan energiákkal telt meg, amelyek ritkán tapasztalhatók

további bejegyzések a szerzőtől »

Száz valóságos méretű, stilizált elefántborjú szobrot állítanak ki 2009 áprilisában és májusában Budapest frekventált pontjain. Az alkotásokat elárverezik, a bevétel 80 százalékát karitatív célokra, a hajléktalanok megsegítésére fordítja az Elephant Holding Rt. - hangzott el a cég kedd esti sajtótájékoztatóján.

Pályázat útján kiválasztott művészek végzik a szobrok egyedi kialakítását a cég által biztosított belvárosi helyszínen és anyagok segítségével. Az Elefánt Parádé jótékonysági közterületi kiállítás szobrait 2009 júniusában árverezik el. Az adott alkotás liciten elért árának 20 százaléka a művész tiszteletdíja, 80 százalékát pedig karitatív célra, a budapesti hajléktalanok megsegítésére fordítják. 

A nevezést a palyazat@homeless-elephant.hu címre lehet küldeni.
A legkreatívabb elefántokat nem csak megcsodálni és lefényképezni szabad majd, hanem szavazni is lehet rájuk az Elefánt Parádé hivatalos honlapján, interneten és sms-ben egyaránt. 

A projekt nyitó rendezvényén, a keddi sajtóértekezleten bemutatták az első elefántszobrot, amelyet Havadtőy Sámuel festőművész álmodott meg.
Az Elephant Holding Rt. a három legnagyobb ingatlanfejlesztő cég között szerepel a budapesti új lakások piacán.



tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén
  • A balkáni örömzene ünnepe Budapesten A balkáni örömzene ünnepe Budapesten
  • Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10 Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
  • Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
  • Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr707837178

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard