A híres francia mester, Pascal Taskin csembalójának kópiáján tanulhatnak ettől a tanévtől a növendékek a szentendrei Vujicsics Tihamér Zeneiskolában. Az értékes, új hangszert a barokk csembalóirodalom legszebb alkotásaival, Bach, Corelli, Rameau és Telemann műveivel avatták fel.

Eddig egy német gyártmányú, "modern" Lindholm hangszeren folyt a képzés, és ezen mutatták be például Orbán György számukra komponált kortárs műveit is. A magasabb színvonalú, a historikus zenei előadás mai követelményeinek megfelelő oktatáshoz azonban szükségessé vált egy barokk hangszer beszerzése. Szinte példa nélküli módon, több mint három év alatt a zeneiskola pályázatokkal és a szülők összefogásával, jótékony célú koncertekkel, árveréssel előteremtette a pénzt egy ilyen nemes instrumentum beszerzésére.
A következő feladat az volt, hogy megtalálják a minőségi csembalót. "Már fél Európa nekünk keresett hangszert" - jegyezte meg az igazgató. Végül Dobozy Borbála csembalóművész volt az, aki megtalálta számukra egy 1769-es Pascal Taskin csembaló 32 évvel ezelőtt készült, jó állapotú másolatát. Ez a hangszer a jó hírű szászországi (Remchingen) Merzdorf-manufaktúrában készült.
Zászkaliczky Tamás orgonaművész, az iskola alapítványának elnöke elmondta, nem túlzás külön koncerttel ünnepelni azt, ami valójában természetes: hangszer van a zeneiskolában. A pénzszűke ugyanis az alapfokú művészeti oktatást súlyosan érinti, így a civil összefogás különösen értékes - hangsúlyozta.
A csembaló története igen változatos - mutatott rá - a zongora megjelenésével kissé héttérbe szorult, de ma a régizenei előadásmód nélkülözhetetlen eszköze. A hangszer irodalma ugyanis kimeríthetetlenül hatalmas, Bachtól Corellin át Couprinig.