Újra kezdeményezik a Szabadság téri szovjet emlékmű eltávolítását. Az 1920-ban emelt, 1945-ben lerombolt Trianon-emlékműcsoport helyén emelték 1946-ban. A 15 méteres obeliszk tetején aranyszínű ötágú csillag, átellenes oldalain szintén aranyszínű sarló-kalapács, illetve két-két magyar és orosz nyelvű felirat található: "Dicsőség a felszabadító szovjet hősöknek".

A II. világháborúban Magyarországra érkező, a fasiszta német megszállás alól felszabadító, s egyben a kommunista szovjet megszállást hozó orosz és más nemzetiségű szovjet katonák magyar nők tízezreit, szerény becslések szerint is a magyarországi női népesség 10 százalékát erőszakolták meg. Sok áldozat az életével fizetett az erőszakért. Az életben maradottaknak is maradandó lelki és testi sérüléseket, súlyos szenvedésekkel járó betegségeket okoztak a vörös hadsereg háborús bűnöket elkövető, erőszaktevő katonái. Nyilvánvalóan az áldozatok és leszármazottaik érzékenységét is sérti, hogy a mai napig a főváros egyik központi területe, a Szabadság tér ad otthont egy II. világháborús szovjet emlékműnek.
Fentiekre való hivatkozással, a meggyalázott magyar nők tízezreinek szóló egyfajta szerény elégtételként, a vörös hadsereg kötelékében szolgálatot teljesítő, s a magyarországi harcokban életüket vesztett katonák valódi megbecsülése, valamint a fővárosban élő polgárok nyugalmának megőrzése érdekében, kértem, Göncz Kinga miniszter asszonyt, hogy tegyen lépéseket az említett emlékmű áthelyezése érdekében.
Kérjük és követeljük: Mivel mindkét állam érdeke azt kívánja, hogy megszűnjenek a Szabadság téren felállított szovjet emlékmű elleni atrocitások, kezdeményezze a magyar kormány az említett emlékmű új, méltó helyszínre történő átszállítását.
Hogy a Szabadság téri szovjet emlékmű áthelyezésével a kormány végre elégtételt szolgáltasson az áldozatoknak, biztosítsa a mindennapok békéjét az élőknek, és a méltó tisztességet a szovjet hadsereg halottainak.
December 4. az 1956-os néma asszonytüntetés emléknapja.
Nőkként, asszonyokként rójuk le kegyeletünket a II. világháború és a kommunista diktatúra áldozatai előtt.