Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Visszavitték Madoff elrabolt szobrát

Visszavitték Madoff elrabolt szobrát

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 01. 02.
Legendás lények nyomában - Mitikus kalandjáték és kiállítás Budapesten
2025-09-18 09:54:48

Lépj be a mesék világába, ahol legendás lények várnak rád, és csak a bátorságoddal és furfangoddal

Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

további bejegyzések a szerzőtől »

A magukat "A nevelőknek" tituláló betörők, akik elloptáka kötvénycsalási piramisjátékot működtető Bernard Madoff New York-i üzletember tulajdonában álló réz kisplasztikát, visszavitték a szobrot és egy dörgedelmes üzenetet mellékeltek hozzá.

A 10 ezer dollárt (közel kétmillió forint) érő műalkotás szerdán került vissza Madoff Palm Beach-i klubházába, rajta egy cédulával: "Bernie-nek, a simlisnek. Íme a tanulság: add vissza az ellopott cuccot a jogos tulajdonosának. Aláírás: A nevelők.". 

A szobor még december 22-én tűnt el, nagyjából egy héttel azután, hogy kiderült: a korábban sikeresnek tűnő, 70 éves üzletember befektetései hazugságon alapulnak, az úgynevezett Ponzi-sémát követték. Madoff vallomása szerint kiemelkedően magas hozamot ígért a befektetőknek, és piramisjáték-szerűen az új befizetésekből fizette ki az előző befektetői kört. Az általa okozott kár összességében 50 milliárd dollárra tehető. A férfit akár 20 év börtönbüntetésre és 5 millió dollár pénzbírságra is ítélhetik, ha bűnösnek találják a kötvénycsalási vádakban. 

A réz szobor eltulajdonítói a 2004-es, Die Fetten Jahre sind vorbei/Edukators című német-osztrák mozit másolták. A filmben forradalmi aktivisták törnek be házakba - nem lopnak el semmit, de így tiltakoznak a kapitalista értékrend ellen.



tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
  • A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
  • 3 új kiállítással vár a Mai Manó Ház 3 új kiállítással vár a Mai Manó Ház
  • Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben
  • Színház, koncert, jóga és trap: jön a SICC Fesztivál Színház, koncert, jóga és trap: jön a SICC Fesztivál

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr457839540

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard