Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A sötét lovag a legjobbak között van

A sötét lovag a legjobbak között van

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 01. 07.
Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
2025-10-21 17:46:53

A Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész-házaspár által alapított Fesztivál Akadémia  Budapest

Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

további bejegyzések a szerzőtől »

Míg a színészek vagy a kritikusok amerikai céhei számba sem vették az óriási bevételt hozó Batman-filmet, A sötét lovagot, a producerek szerint a legjobb filmek között van a helye, ezért felkerült a jelöltlistájukra.

Az Amerikai Producerek Céhe hétfőn tette közzé díjainak jelöltlistáját. A legjobb film címéért a denevérember kalandján kívül Brad Pitt romantikus fantasyja, a The Curious Case of Benjamin Button, Ron Howard Richard Nixon egykori elnökről szóló sagája, a Frost/Nixon, Sean Penn politikus-életrajza, a Milk és Danny Boyle indiai nyomormeséje, a Slumdog Millionarie versenyez.



Az animációs filmek közül a Volt című kutyás sztori, a Kung Fu Panda, és a Wall-E című robotos sci-fi került be a nevezettek közé.

A sötét lovag korábban sem a hollywoodi kritikusok Arany Glóbusz-jelölőlistájára, sem az amerikai filmkritikusok díjainak nevezései közé nem jutott be, és a film- és tévészínészek is figyelmen kívül hagyták.

A producer céh jelölései még befolyásolhatják az Oscar-nevezések kilátásait, mivel az amerikai filmakadémia díjainak jelöltlistájára való szavazást január 12-én zárják le, s az Oscar-jelöltek névsorát tíz nappal később jelentik be.
A producerek január 24-én adják át filmes és tévés kategóriában alapított díjaikat hollywoodi ceremónia keretében.


A Filmkritikusok Országos Társasága (NSFC) a hét végén tette közzé díjazottjainak listáját a New York-i Sardi's étteremben. A 63 tagot számláló testület (amelynek döntései ritkán vágnak egybe az Oscar-díjakkal) a Libanoni keringő című animációs dokumentumfilmet tartotta 2008 legjobb produkciójának. A film Libanon 1982-es izraeli megszállásáról szól.

A legjobb rendező a Happy-Go-Lucky című vígjátékot jegyző Mike Leigh lett, a film főszerepét alakító Sally Hawkins nyerte a legjobb színésznő díját, és Eddie Marsan a legjobb epizódszereplőét. A kritikusok Sean Penn Milk-beli alakítását tartották a legnagyobbra, Hanna Schygulla pedig a legjobb női epizódszereplő elismerését vívta ki Faith Akin A másik oldalon című filmdrámájában.

A legjobb dokumentumfilm díját az 1974-ben az ikertornyok között végigsétáló Philippe Petit kötéltáncosról szóló Man on Wire kapta. Az operatőrök közül a Slumdog Millionaire-t fényképező Anthony Dod Mantle fejére került koszorú a szombati kritikustalálkozón.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Külföldi

Ajánlott bejegyzések:

  • Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna? Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
  • Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese Természetfeletti erők és elfeledett titkok: itt a Shelby Oaks – A gonosz nyomában magyar előzetese
  • Száguldás, sárkányok, rosszfiúk – a nyár 10 legkedveltebb mozija Magyarországon Száguldás, sárkányok, rosszfiúk – a nyár 10 legkedveltebb mozija Magyarországon
  • Őrült nap, őrült film: jön a Random! Őrült nap, őrült film: jön a Random!
  • Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr137839982

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard