Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ritchie Blackmore és zenekara 5 év után ismét Budapesten

Ritchie Blackmore és zenekara 5 év után ismét Budapesten

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 01. 12.
Különös szeánszok egy budai villában
2022-05-15 16:39:05

Rejtélyes alakok, túlbuzgó túlvilág, szellemek és a főváros hangulata a Boszorkányház című új magyar

Hatalmas piknik lesz Visegrádon
2022-05-13 20:53:29

A Mogyoró-hegyre várja a családokat a Héttorony Fesztivál: Paár Julcsi zenés mesedélelőttje a Rézeleje

Ünnepel a legendás magyar csapat
2022-05-12 16:00:00

Koncerttel és új lemezzel ünnepli fennállásának 15. évfordulóját a magyar Jack Cannon blues-rock zenekar

Az elfeledett Bach-fiú rejtélye
2022-05-12 13:40:26

Apja életműve árnyékolta be Carl Philipp Emanuel Bach életművét, de a Concerto Armonico egy teljes

további bejegyzések a szerzőtől »

A Deep Purple és a Rainbow legendás gitárosának és a csodás hangú és gyönyörű Candice Night reneszánsz / folk / rock zenekara a „Secret Voyage” című új albummal turnézik Európában.

Ritchie Blackmore – t, utánozhatatlan, rendkívül dinamikus gitárjátékának köszönhetően méltán tartja a szakma a világ talán legjobb rock gitárosának.
Első gitárját apjától kapta 11 éves korában, aki azzal a feltétellel vette a hangszert, hogy ha a kis Ritchie nem tanul meg rajta játszani, akkor a gitárt a gyermek hátán töri szét.

1968-ban a billentyűs, orgonista Jon Lorddal megalakította a Roundabout zenekart, amiből később a Deep Purple alakult. Az elmaradhatatlan Fender Stratocaster elektronikus gitárjával, (az elsőt 1970 – ben kapta Eric Clapton – tól) és önfejű, virtuóz stílusával generációjának összes rock gitárosára hatással volt.

A Deep Purple hatalmas sikerét az állandó belső feszültség árnyékolta be, amit maga Blackmore gerjesztett. A köztudottan nehéz természettel megáldott zseni olyan rossz viszonyban volt Ian Gillan – al, hogy az állandó viták miatt elhagyta a csapatot. A zenekar egy másik tagjával annyira nem tudták egymást elviselni, hogy egy képzeletbeli vonalat húztak meg a színpadon, miszerint a koncertek alatt nem mehettek át egymás térfelére.
Megalapította a Rainbow zenekart, majd 1984-1993 között ismét Deep Purple tag lett. Két év után Ritchie nem tudta elviselni a maga által kialakított feszültséget, és elhagyta a Deep Purple – t újra, útjára indította a Rainbow -t, ahol kialakult , hogy koncerteken egy gitárszóló keretében előadja Beethoven 9. szimfóniájából az Örömódát
Ebben az időszakban keletkezett a Stranger In Us All című album, amelyen Blackmore jelenlegi felesége, Candice Night vokálozott.
Mivel gyönyörű ex top modell, aki akkoriban egy new yorki rockzenei rádió-állomásnál dolgozott, ugyanolyan nagy rajongója volt a focinak, mint a gitárfenomén, hamar megtalálták a közös hangot. Ritchie Blackmore és a több, mint 25 évvel fiatalabb Candice Night 13 év, boldog együttélés után nemrégiben házasodtak össze szűk családi és baráti körben, egy kastélyban. A pár jelenleg New Yorkban, Long Islanden él.
A Deep Purple zenészei, valamint a Rainbow-ból kirúgott muzsikusok egytől egyig nehéz és kiszámíthatatlan embernek tartják Ritchie-t, Candice azonban pontosan tudja, hogyan kell bánni a morcos zsenivel.

A reneszánsz korszakot Ritchie ismertette meg Candice - el, ami azonnal lenyűgözte, és szó szerint szenvedélyükké vált. Otthon barátaikkal gyakran rendeznek tábortüzes vacsorákat, ahol történeteket mesélnek egymásnak, akusztikus hangszereken játszanak. Ilyenkor reneszánsz ruhákat öltenek magunkra, a Blackmore's Night zenekart 1997 – ben alapították, ahol Blackmore-nak nem csak tökéletes - azóta díjnyertes – szerzőtársa, hanem csodálatos kristálytiszta éneke mellett reneszánsz hangszerekkel is hozzájárul a formáció zenéjének igen magas színvonalához.
Ilyenkor nem csak a színpadkép jellemzi a reneszánsz korszakot, hanem korhű öltözékben lépnek fel.
Sőt a közönség megszokásává vált, hogy maguk is jelmezekbe bújnak.

A magyar szervezők úgynevezett Reneszánsz jeggyel kedveskednek azoknak a nézőknek, akik követve ezt a hagyományt az első sorokból élveznék a látványt és a csodálatos zenét.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Rock

Ajánlott bejegyzések:

  • Ünnepel a legendás magyar csapat Ünnepel a legendás magyar csapat
  • Lojzi lett az Artisjus elnöke Lojzi lett az Artisjus elnöke
  • Univerzálzene az Androméda-ködben Univerzálzene az Androméda-ködben
  • Nyerj jegyet Charlie és Tátrai Tibor közös koncertjére! Nyerj jegyet Charlie és Tátrai Tibor közös koncertjére!
  • Rutinműtét az ötletparadicsomban Rutinműtét az ötletparadicsomban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr267840362

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard