Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Régi cimborákkal találkozhatunk

Régi cimborákkal találkozhatunk

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 01. 14.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

A Cimbora, a több évtizedes múltra visszatekintő, gyermekeknek szóló tévéműsor a nagy mesélő, Benedek Elek híres újságjának címét (és szellemét) kölcsönözte. A benne szereplő muzsikáló cimborák közül jó néhányan hivatásos zenészek lettek.

Közülük január 25-én 11 és 15 órától az énekes Brickner Szabolccsal, Oláh Vilmossal, a közreműködő zenekar koncertmesterével, illetve a cimborákkal annak idején is többször együtt dolgozó Vásáry Tamással találkozhat a közönség. Fellép még a 16 évesen tucatnyi versenygyőzelmet "begyűjtő" Szabó Ildikó gordonkaművész. Elhangzik Mozart Zenei tréfája, Vásáry Tamás kommentárjaival követhetjük nyomon a zenei humor különféle megjelenéseit egy-egy kisebb darabban. A hangversenyt a Duna TV rögzíti, a nézők pedig a színpadon megjelenő művészekről évekkel ezelőtt készült archív felvételeket is láthatnak.

2009. január 25. 11:00 és 15:00 Művészetek Palotája – Fesztivál Színház (Budapest) - Muzsikáló Cimborák; km.: Brickner Szabolcs (tenor), Szabó Ildikó (gordonka), a Tóth Aladár Zeneiskola Ifjúsági Zenekara; hangversenymester: Oláh Vilmos; vezényel, zongorán kísér, és a műsort vezeti: Vásáry Tamás

Mozart: Falusi muzsikusok, K 522 (Zenei tréfa)
Dvorák: Az erdő csendje, op. 68 No. 5
Rosztropovics: Humoreszk, op. 5
Csajkovszkij: Változatok egy rokokó témára, op. 33
Donizetti: Szerelmi bájital - Nemorino áriája
Beethoven: A csók
Schubert: Szilviához

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Komolyzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • Elstartolt a Művészetek Völgye Elstartolt a Művészetek Völgye
  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe
  • „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
  • Etnofon az I. OniFeszt-en Etnofon az I. OniFeszt-en

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr217840532

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása