Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
150 éves az Erdélyi Múzeum-Egyesület

150 éves az Erdélyi Múzeum-Egyesület

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 01. 21.
Exkluzív koncertre készül a magyar supergroup
2023-01-25 19:54:37

Február 1-én a Chemin Neuf lép fel a BMC Opus Jazz Clubjában. Nem mindennapi koncertélményt ígér a

Ambient a troposzféra határáról
2023-01-25 11:00:56

Új albummal és klippel jelentkezik a kísérletező kedvű billentyűs, Grócz Bence. A Konkoi szólóprojekt

Az év írója szerint Budapest valamit nagyon tud
2023-01-23 19:53:19

Szilágyi Zsófia Emma elsőkönyves szerző kapta a 2022-es Arany Medál díjat az Év Írója kategóriában. Vele

Mit gondolt Scruton a zenéről?
2023-01-19 16:06:27

Roger Scruton (1944-2022) angol filozófus számos esztétikai értekezést írt,  A zenéről  c. könyve az MMA

további bejegyzések a szerzőtől »

Fennállásának 150. évfordulóját ünnepli idén a gróf Mikó Imre által alapított, kolozsvári központú Erdélyi Múzeum-Egyesület (EME). Az évforduló alkalmából az idén több kiadványt is megjelentet az egyesület.

Az EME, Erdély legrégebbi tudományos egyesülete 14 személyiségről jelentet meg kötetet az idén. Kiadják Mikó Imre beszédeit, bemutatják az EME különböző intézményeknél, szervezeteknél még fellelhető, értékes gyűjteményeit, folytatják az Erdélyi Irodalmi Lexikont, valamint a Magyar Szótörténeti Tár köteteinek kiadását. Ezen kívül elkészítik az EME internetes adattárát is. 

Az EME hét szakosztálya közül az orvos- és az agrártudományi székhelye van Marosvásárhelyen, a többi - a bölcsészet-, nyelv- és történettudományi; a természettudományi; a jog-, közgazdaság- és társadalomtudományi; a műszaki; a matematikai és informatikai - szakosztályé pedig Kolozsváron. A kolozsvári központú EME fiókszervezetei Marosvásárhelyen kívül Nagyváradon, Zilahon, Szilágysomlyón, Szatmárnémetiben és Gyergyószentmiklóson működnek. 

A 150 éves egyesület integráló keretintézményként működik, ugyanakkor saját kutatócsoportjai is vannak és tudományos könyvtárakat is fenntart.
Az Erdélyi Múzeum-Egyesület 1859 novemberében alakult meg, céljai között szerepelt a múzeumi gyűjtés, a gyűjtött tárgyak megőrzése, az anyag feldolgozása és a tudományok magyar nyelven való művelése. Az egyesület fő szervezője és támogatója Mikó Imre gróf volt, aki a múzeumnak adományozta kolozsvári nyári kastélyát a hozzá tartozó kerttel. Az Erdélyi Múzeum-Egyesület 1949-ben megszűnt, majd 1990 októberében alakult újra, azóta a korábbi alapszabályok szerint folytatja tevékenységét.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Folk

Ajánlott bejegyzések:

  • Hamarosan itt a Kalászi Kortárs Tánctalálkozó! Hamarosan itt a Kalászi Kortárs Tánctalálkozó!
  • Elkészült a Nemzet Betleheme Elkészült a Nemzet Betleheme
  • Hogyan tisztálkodtak őseink? Hogyan tisztálkodtak őseink?
  • Mit szűr a szűr? Mit szűr a szűr?
  • Milyen a hagyományos karácsonyi asztal? Milyen a hagyományos karácsonyi asztal?

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr707840950

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard