Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A szer, amivel mindenki könnyedén le tud fogyni

A szer, amivel mindenki könnyedén le tud fogyni

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 01. 23.
Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

további bejegyzések a szerzőtől »

Hamarosan Magyarországon is megjelenik az első recept nélkül kapható fogyást elősegítő gyógyszer. Magyarországon jelenleg nincs olyan vény nélküli gyógyszer, amely ezt a célt szolgálná, viszont rengeteg gyógyszernek nem minősülő étrend-kiegészítő készítmény létezik.

Ez lesz az első és egyetlen vény nélkül kapható testsúlycsökkentő gyógyszer és a tervek szerint forgalmazása néhány hónapon belül megkezdődik Magyarországon is.

A gyógyszer alli (orlisztát 60 mg) márkanéven kerül forgalomba. A GSK most kapta meg az engedélyt az Európai Bizottságtól a forgalomba hozatalra, melynek értelmében megkezdheti mind a 27 EU tagállamban a legalább 28-as testtömeg-indexszel (BMI) rendelkező felnőtteknek javasolt alli forgalmazását.

Manfred Scheske, a GSK Consumer Healthcare európai divíziójának elnöke a következőket nyilatkozta: "Az alli az Egyesült Államokban emberek millióinak segített a fokozatos és egyenletes fogyás elérésében és az egészséges életmód kialakításában. Bízunk abban, hogy Európában is hasonló eredményeket érünk el."

"Magyarországon a túlsúlyosság kérdése akut probléma és reméljük, hogy az alli megoldást jelenthet sokak számára. Mivel a gyógyszer csak gyógyszertárakban lesz kapható, számítunk a gyógyszerészek támogatására és segítségére is, hisz a termék megismertetésében fontos szerep hárul a gyógyszerészekre." - tette hozzá Palotai Zoltán, a GSK Magyarország marketing igazgatója.

Klinikai vizsgálatok igazolják, hogy az allival csökkentett kalóriatartalmú és zsírszegény étrend mellett 50%-kal nagyobb mértékű fogyás érhető el, mint önmagában diétával. Tehát, ha valaki diétával 2 kg-ot fogyna, az alli segítségével plusz 1 kg-ot adhat le. Az alli meggátolja a táplálékkal elfogyasztott zsírok kb. 25 százalékának a felszívódását, és ezzel gátolja annak súlyfelesleggé való átalakulását.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Test Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
  • Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas
  • Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás
  • Egy rejtélyes magyar festő Párizsban Egy rejtélyes magyar festő Párizsban
  • Évadnyitó koncert a zene világnapján Évadnyitó koncert a zene világnapján

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr167841072

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard