Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Újra sokkol a véres botrányairól híres művész

Újra sokkol a véres botrányairól híres művész

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 02. 01.
Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

további bejegyzések a szerzőtől »

A botránykrónikák lapjain gyakran szereplő osztrák "akcionista" művész, Hermann Nitsch véres alkotásainak szentelt múzeum működik a Nápoly központja fölé magasodó spanyol negyedben, egy hajdani villamos üzemben.

A nápolyi Morra galériában először 1974-ben, majd 22 évvel később, 1996-ban rendezték meg Nitsch két különösen nagy port - vagy botrányt - felvert happeningjét. Ugyanaz a galéria hozta létre tavaly ősszel az új múzeumot, amely bemutatja az osztrák művész által megtervezett sorozat, az Orgiás Rejtélyek Színházának Akciói több "akcióját". 

Mint ahogy az "akcionista" Nitschnél már megszokott, mindenütt hemoglobin festi meg a termekben látható installációkat és képeket, a pogány mágiák rítusainak megfelelően. Az egyiken például egy véres áldozatot körbeálló sokaság látható, persze vörösben. A múzeum pincéjéből viszont száműzték a piros színt, a falakat misztikus, fekete-szürke kompozíciók borítják - írta a párizsi Le Monde.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
  • Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
  • 3 új kiállítással vár a Mai Manó Ház 3 új kiállítással vár a Mai Manó Ház
  • Erdély szíve Székelyudvarhelyen dobban Erdély szíve Székelyudvarhelyen dobban
  • Generációk, vitakultúra, divat és kiállítás: őszi programsorozat a Goethe Intézetben Generációk, vitakultúra, divat és kiállítás: őszi programsorozat a Goethe Intézetben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr537841586

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard