Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Erotikus lopótök

Erotikus lopótök

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 02. 04.
A magyar népi kultúra ünnepe: új évad kezdődik a Hagyományok Házában
2025-09-11 15:55:34

A Hagyományok Háza új évadában a magyar népi kultúra életerejét és gazdagságát ünnepli: tánc, zene

Cannes-tól Velencéig: nemzetközi sikerfilmek érkeznek a Mozinet Filmnapokra
2025-09-11 07:34:38

Fesztiválsikerek, friss magyar alkotások és különleges filmes élmények várják a közönséget a 15. Mozinet

Felfelé hulló eső és xenobotok – különleges kiállítás a LAM-ban
2025-09-10 12:00:00

Fény, tudomány és művészet találkozása: a More Than Human című nemzetközi tárlat az emberi nézőpontot

VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
2025-09-10 09:49:39

Marics Peti és Valkusz Milán hatalmas bulival zárja az évet az Arénában – slágerek, meglepetésvendégek és

további bejegyzések a szerzőtől »

A lopótök erotikus vonatkozásait is szemlélteti az a kiállítás, amely a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban február 11-én nyílik. A gyűjtemény anyagát Berényi János, a szerbiai Mezőgazdasági Kutatóintézet szaktekintélye állította össze.

Berényi János nemzetközileg elismert tudományos kutatója a lopótök (Lagenaria siceraria) etnobotanikájának és kultúrtörténetének. Ahogyan a múzeum közleménye fogalmaz, hosszú évek gyűjtő- és kutatómunkája eredményeként állította össze egyedülálló tudományos-ismeretterjesztő bemutatóját a professzor.

Évezredek óta használja az ember edényként, képzőművészeti "alapanyagként" ezt a hétköznapi zöldségfajtát. Mint a kiállítás előzeteséből kitűnik, az egész világon elterjedt a lopótök, amelyről már a Bibliában is említést tesznek.
A kiállítás fotókon, filmeken, szöveggel és eredeti tárgyakkal mutatja be a lopótök csodálatos világát. Élelemként, tárolóedényként, a horgászatban, az úszásoktatásban és a borászatban egyaránt használják, szerte a világon. A szakirodalomban, a szépirodalomban és a Bibliában található utalásokról szintén értesülhetnek a kiállítás látogatói.

A népművészetnek, képző- és díszítőművészetnek hagyományos anyaga, eszköze, tárgya a lopótök.
Mint hangszer is különleges - a belőle készült hangszert hangeffektusokkal együtt demonstrálja a különleges bemutató.
Az erotikai vonatkozásokról sem feledkezik meg a megszállott kutató, miközben feltárja a lopótök növénytanát, etimológiáját is.

A megnyitás napján, valamint március 14-én Berényi János a múzeum konferenciatermében 40 perces ismeretterjesztő előadást tart a lopótökről. Március 14-én gyerekeknek szóló múzeumpedagógiai előadásokat is tartanak.
A kulpini Mezőgazdasági Múzeum, valamint az újvidéki Vajdasági Múzeum és a szintén újvidéki Mezőgazdasági Kutatóintézet vendégkiállítása március 15-én zár.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képzőművészet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál Katlanra fel! Kedden indul a 18. Ördögkatlan Fesztivál
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár
  • A művészet mindenkié! A művészet mindenkié!
  • Őseink útján - A cigány tehetség napja Őseink útján - A cigány tehetség napja

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr777841834

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard