Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Vérnász a Merlinben

Vérnász a Merlinben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 02. 04.
Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

további bejegyzések a szerzőtől »

Februárban három alkalommal is bemutatásra kerülnek a Honvéd Színház előadásai a Merlin Nemzetközi Színházban a Canarro zenekar közreműködésével.

Rekkenő a nyári hőség Dél-Spanyolországban, de szépen terem a föld, ha megdolgoznak vele, és jó bort adnak a szőlőtőkék is. Minden adott lenne a gyarapodáshoz, a bőséges gyermekáldáshoz, ha a vérbosszú érthetetlen parancsa nem döntené romba újra és újra a családok életét: „hogy legyen átkozott, aki a kést kitalálta.”

A felszínen minden rendben van, esküvőt ünnepel a falu, de a régi családi viszályok és a beteljesületlen szerelem emléke nem halványult el a lelkekben, a feszültség egyre elviselhetetlenebbé válik. Az egész előadást átjárja a flamenco: élőben játszik a Canarro zenekar, a nézők között ülő, éppen nem játszó színészek énekelnek, és ütemesen tapsolnak.

A bikaviadalok arénáját megidéző játéktérben az érthetetlen szenvedélyek megint győznek a kiszámítható hétköznapok felett, hogy aztán a végén színészek és nézők egy halotti tor terített asztalánál együtt tűnődhessenek el rajta, hogyan is történhetett meg, ami megtörtént.

Időpontok: február 10. kedd, február 11. szerda, február 12. csütörtök 19 óra

Anya: Tóth Ildikó mv.
Vőlegény: Chován Gábor
Menyasszony: Kálóczi Orsolya
A Menyasszony apja: Kátai István
Leonardo: Domokos László
Leonardo felesége: Gecse Noémi
Anyós: Fazakas Júlia
Cselédasszony: M. Simon Andrea
Szomszédasszony: Szőcs Erika
Hold: Szakál Tamás
Halál: Dióssi Gábor
Favágó: Győry András Botond
Vőfély: Bocskor Salló Lóránt

Dramaturg: Hárs Anna
Díszlet, jelmez: Horányi Júlia és Polgár Péter
Zene: Pagonyi András
A rendező munkatársa: Zsirai Viktória
Rendező: Rusznyák Gábor

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr257841872

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard