Ha van férfi, akit párja el tudott hurcolni A csajok háborúja című filmre, és túl is élte azt komolyabb agykárosodás nélkül, azt ezúton kérem a női nem nevében, hogy a film alapján ne vonjon le semmilyen következtetést arra nézve, hogy milyen is egy nő gondolkodásmódja.

Pedig a film - amely azt meséli el, hogy lesz két barátnőből ellenség, mert a város legprofibb esküvőszervező cégénél nem bírnak helyesen kitölteni egy Excel táblát, így egy napra és helyre teszik kettejük esküvőjét - mondanivalót, sőt mi több tanulságot is ki akarna izzadni magából, de ez mit sem változtat a tényen, hogy a sztori idegesítően lapos és valószerűtlen.
Már az egy nonszensz, hogy a "tanulságokra" a hideg, és szigorú üzletasszony, Marion St. Claire (Candice Bergen) esküvőszervező hívja fel figyelmünket, aki narrátorként végig gagyogja az egész filmet. Eleve miért kell egy ilyen egyszerű történetet még narrátorral is megmagyaráztatni?


És tényleg csak az. Nem mintha a két női karakter nagyon árnyalt volna, de a férfi szereplők mintha nem is lennének. Az önérvényesítési problémákkal küzdő, bájos bociszemű lány(Emma - Anne Hathaway) és az érzelmeit önmaga elől is elhazudó akarnok (Liv – Kate Hudson) sablonjai mentén felvázolt női figurák mellett a férfikarakterek rajza legfeljebb csak halvány skicc. Ráadásul külsőre sem könnyű megkülönböztetni őket, mintha mindegyiket ugyanarról a sármos, barnahajú díszhímeket gyártó futószalagról szedték volna le. A három pasas (Bryan Greenberg, Chris Pratt, Steve Hovey) csak azért kell a filmbe, mert vőlegény nélkül ritkán van esküvő. És azért van belőlük három is, mert az egyik ugye kihullik a rostán. Roppant drámai módon a lagzin pattintja le Emma, bár az nem világos, hogy miért pont ott, hiszen már hónapokkal korábban elegük lett egymásból. A mozinéző azonban egy pillanatig sem izgul Emma boldogsága miatt, hiszen pár jelenettel korábban a film a szájába rágta, hogy Liv fiútestvére, aki a film háromnegyedéig jelét sem mutatta, hogy vonzódna hozzá, bizony rá van indulva Emmára. Persze, hogy ő lesz majd a férje. De ne is vesztegessünk több szót a férfiakra, hiszen ez a film nem róluk szól, hanem a két barátnőről. Igaz ezzel a barátnői státusszal kapcsolatban is bőven van ok az értetlenkedésre.


Jó, ezeken a kis logikai bukfenceken még felül is lehetne emelkedni, ha közben elsodorna magával a film lendülete, lekötne humora, vagy romantikája. De a legütősebb poén az, hogy a bosszúhadjárat következményeként Liv kékre festett hajjal, Emma pedig narancssárgára barnított bőrrel rohangál hisztérikusan.

A legnagyobb krízis az, hogy Emma három héttel az esküvő előtt nem fér bele méregdrága Vera Wang-ruhájába. A legmeghatóbb pedig az a fantasztikus lelki fejlődés, melynek eredményeképp a film végére az örök mulya Emma képes kiállni önmagáért (lásd beszól a nyoszolyólánynak), a keményszívű Liv pedig végre képes kimutatni érzelmeit (lásd bömböl, mint egy ötéves). Ekkorra már valószínűleg a nézők zöme is belülről zokog, de nem biztos, hogy azért, mert elérzékenyült.
amerikai romantikus vígjáték, 94 perc, 2009
Rendező: Gary Winick
Forgatókönyvíró: Greg DePaul, Casey Wilson, June Diane Raphael
Producer: Kate Hudson, Alan Riche
Szereplők: Kate Hudson, Anne Hathaway, Candice Bergen, Bryan Greenberg, Chris Pratt, Steve Howey