Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ön százas?

Ön százas?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 02. 19.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

Egy fiatal fiú épp vastag filctollat kér az eladótól, míg egy idősebb asszonyka a fonott kosarakat nézegeti a Százforintos boltban. Akad itt minden, ami kell: gyermekruházat, radiátortisztító cső, szoknya "érdekes aljjal", zippzár szett pár százasért. Gagyi vagy hasznos, mindegy: Százforintos boltok voltak, vannak, és lesznek.



A Százforintos boltok filozófiája és alapötlete nagyon szép. És persze jól is hangzik, hogy Százforintos boltban vásároltunk, mivel ma mindenki kétszer meggondolja, mit és mennyiért vesz meg. Igaz, nagyon oda kell figyelnünk, hogy valóban olcsóbban jöjjünk ki, de mégiscsak érdemes turkálni, böngészni, mert sikerülhet. És még az is összejöhet, hogy valóban pont egy százasért vásároljunk magunknak ezt-azt.


Egyébként az ilyen üzleteknek megvan a maga varázsa és hangulata: mintha visszamentünk volna az időben, amikor még nem márka alapján választottunk, nem követtük a tévéreklámok hipnotikus tanácsait, hanem mondjuk színek, szagok alapján döntöttünk, meg mert olyan jól néz ki a doboza, meg egyáltalán, jól néz ki, és kész. Ja, és olcsó is.

A Százforintos üzletek termékei között egy-két ismerős márkanév mellett töménytelen mennyiségű furcsa és bizarr nevű cuccot, édességeket, kütyüt és tárgyat vásárolhatunk meg. Éppen ezért végtelenül izgalmas kalandokat tehetünk az ilyen boltokban.


A Százforintos boltok elsősorban háztartási cikkeket árulnak: így tusfürdőt, tisztítószert, felmosóvödröt és gumikesztyűt is találunk, ezekből nagyjából ugyanazt, mint a hipermarketekben, és lényegében pár forint, ritkán pár száz forint a különbség. De az is számít ám. Csokiból és üdítőből is többségben vannak az ismeretlen eredetű és nevű termékek (mint például a gyanús, fekete dobozos SEXXX nevű üdítőital).


Talán mondhatjuk, hogy a Százforintos boltok elsősorban a nők igényeit elégíthetik ki: sminkkészlet, szemceruza, szemspirál, körömlakk (két-háromszáz forintért), rúzsok mellett a háziasszonyok is élvezkedhetnek a különböző színű és méretű partvisok, seprűk, portörlők között. Mindemellett persze van mosópor, mosogatószer, mindenféle szer, és akkor még nem beszéltünk a teáskészletről, a teflon-edényekről és a pettyes bádogbögrékről.

A gyerekek járnak a legrosszabbul, hiszen csupán a hatalmas csokiválasztékban lelhetik örömüket - persze, azért ez se rossz. Igaz, találtunk néhány plüssállatkát is, de megint csak örülünk, mert hű, nagyon olcsó, ebből tehát mindjárt kettőt is vehetünk. (Háromszázért plüssnyúl? Na ne vicceljünk.)
Amúgy pedig férfiak ne nagyon próbálkozzanak a vásárlással, hiszen zoknin és egy-két fura nevű dezodoron kívül nem sok mindent találnak maguknak. Mondjuk nyalókát, ha szeretik.


Fotó: Valentin Szilvia

Tényleg 100 Forint?

Nem feltétlenül, de persze akadnak kivételek. Lehet szemezgetni az üzletekben, vagy egyes "százas" webáruházban, ahol bizony találunk TÉNYLEG bruttó száz forintért receptkönyveket, Golden's focilabdás kesztyűt, grafitceruza csomagot, hajpántot vagy akár egy komplett zippzár szettet (3 darabosat) is.

Ennél feljebb is mehetünk az árban pár száz forinttal, és még akkor is jól járunk: gyermeknadrág 250 forint + áfáért, "farmerszoknya érdekes aljjal 5-6 éveseknek" 333 forint + áfáért,  de még radiátortisztító csövet is találunk 1325 + áfáért - izgalmas, gagyi vagy vicces, ám legfőképpen valóban olcsó.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus
  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr177842818

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard