Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Tasnádi marad a helyén

Tasnádi marad a helyén

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 02. 19.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

Harmadszor is Tasnádi Csabát választotta meg a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház igazgató-főrendezőjének a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzati Közgyűlés csütörtökön Nyíregyházán.

A tisztségre hárman pályáztak; Tasnádi Csabát, aki 1999 óta vezeti a nyíregyházi színházat, 39 szavazattal választották meg, hárman ellene voksoltak, három közgyűlési tag tartózkodott.

A szabolcsi közgyűlés a választás előtt kikérte a színház kollektívájának véleményét. A társulat nagy többsége, 48 tagja Tasnádi Csaba munkájának folytatása mellett szavazott, a másik két jelölt közül Bede-Fazekas Anna színművésznőre ketten, Dávid Zsuzsára, a Magyar Táncművészeti Főiskola tanárára kilencen voksoltak.
A nyíregyházi színház harmadik ciklusára készülő igazgatója újabb öt évre, 2014. június 30-ig szóló megbízást kapott az intézményfenntartó szabolcsi önkormányzat közgyűlésétől.

Pályázó riválisai közül Bede-Fazekas Anna egyébként nem vett részt a képviselő-testületi ülésen, Dávid Zsuzsa viszont fel is szólalt, hangsúlyozva: nem Tasnádi Csaba ellen pályázott, hiszen a jelenlegi színházi vezető eddigi tíz éves munkáját elismeri és nagyra értékeli, hanem a teátrum tevékenységének megújítási szándékával szerette volna a posztot betölteni. Dávid Zsuzsa egyébként pályázatában társakat is megjelölt, Kovács István színművészre művészeti vezetőként, Almási Évára pedig rendezőként és színésznőként is számított volna megválasztása esetén.

A szabolcsi önkormányzati közgyűlés külön-külön szavazott a pályázókról, a posztról végül lemaradt Bede-Fazekas Anna 1 igen, 12 nem és 32 tartózkodó, Dávid Zsuzsa pedig 8 igen, 1 nem és 36 tartózkodó voksot kapott.
Tasnádi Csaba eddigi munkájának folytatását ígérte a képviselőknek, így a 98 százalékos színházi látogatottság megtartását és persze az Európa-hírű nyári Vidor Fesztivál folytatását is, amely ma már az öt legjelentősebb hazai kulturális esemény egyike, s a kontinens legnagyobb ingyenes világzenei rendezvénye.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Igazgatóváltás

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr467843436

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard