Megdőlt az az iskolai alaptétel, hogy a természetben előforduló legkeményebb anyag a gyémánt. A New Scientist két keményebbről is beszámol

Egy sanghaji egyetem kutatói ugyanis arra jutottak, hogy a szintén természetes, de a gyémántnál is ritkábban előforduló anyag, a wurzit-bórnitrid és a lonsdaleit sokkal stabilabban viselkedik nyomás alatt, mint a gyémánt. Az wurtzit-bórnitrid 18, a lonsdaleit 58 százalékkal ellenállóbb, ettől pedig jó néhány tankönyvet át kell írni.
Hogy úgy mondjuk, azért nem jár rossz úton a gyémánt, hiszen az egyik új ásvány a szerkezetében, a másik pedig anyagában hasonló hozzá – de az ásványok nincsenek benne a törzsfejlődés nevű játékban, fölfele tehát már nem fog lépni a dobogón. Abban a gyémánt viszont egyelőre őrzi az első helyén, hogy a földfelszín anyagai közt ő a legkeményebb: a lonsdaleit grafittartalmú meteoritok becspódásakor keletkezik a földi anyagokkal való kölcsönhatás során (balesetnek baleset, de végül is természetes), a wurtzit-bórnitrit pedig a magmatevékenységek terméke, vulkánkitörések, szélsőséges hőmérséklet és magas nyomás kell hozzá.
A gyémánt reputációjának hirtelen esésétől függetlenül nyilván továbbra sem jár jól, ha valakit fejbecsapnak egy kilós gyémánttal. Hacsak nem adják oda neki utána ajándékba.