Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A U2 trükkös csalása?

A U2 trükkös csalása?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 02. 25.
Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

további bejegyzések a szerzőtől »

A U2 napokban megjelelő albuma jól illusztrálja a válságban lévő lemezipar félelmeit és reményeit, amely egyrészt a kalózkodással néz farkasszemet, másrészt a kereskedelmi kínálat változatosabbá tételével igyekszik növelni eladásait.

Az Island/Universal gondozásában megjelenő No Line On The Horizon című lemez pénteken kerül a boltokba Franciaországban és Izlandon, Bono és együttese szülőhazájában, hétfőn a világ más részein, kedden pedig Észak-Amerikában. Az idei év egyik legjobban várt korongjának számító album azonban kalózkiadásban már napok óta elérhető a fájlmegosztókon. 

Márpedig az Universal számos óvintézkedést tett a lemez megjelenése előtt. Az albumot nem küldték el az újságíróknak, akik csak lemezboltokban hallgathattak bele, és csak néhány nappal a megjelenés előtt kapták meg. A meghallgatásokat is szigorú biztonsági intézkedések kísérték: január végén Párizsban az újságíróknak előbb le kellett adniuk a megőrzőbe mobiltelefonjukat, kabátjukat és táskájukat. 

A lemezkiadóknak a kalózkodás megakadályozását célzó erőfeszítései azonban gyakran csak annyit érnek, mintha gyűszűvel akarták volna a Titanicból a vizet kimerni. A Forbes magazin szerint most az Universal tulajdonában lévő egyik ausztráliai portál a vétkes a kiszivárgásban: az internetes oldal a megjelenés előtt mintegy tíz nappal két órán át fizetős letöltésre kínálta fel az albumot, amíg rá nem jött a tévedésére. 

Az U2-rajongók fórumain az internetezők egyenesen azzal vádolták meg az Universalt, hogy saját maga szervezte meg a kiszivárogtatást, hogy így reklámozza az albumot, amely megjelenésekor úgyis a lemezkalózok áldozata lett volna. A dalok ugyanis csak részei az együttes és a kiadó kínálatának.
A No Line On The Horizon öt különböző formátumban (és áron) jelenik meg: standard CD-n, film megtekintését is lehetővé tévő digipack változatban, CD-t is tartalmazó magazin és egy 64 oldalas folyóirat formájában, CD-t, DVD-t, könyvet és posztert tartalmazó "box" formátumban és vinillemezen. Az album piacra dobásának kereskedelmi stratégiája híven tükrözi a hanglemezipar azon szándékát, hogy a választék bővítésével védje ki a CD-forgalmazás súlyos válságát. 

A Nine Inch Nails amerikai együttes például a honlapján különböző formátumokban kínálta - lemezkiadó közreműködése nélkül megjelentetett - legutóbbi albumát: a 36 szám közül kilenc ingyen letölthető volt, mind a 36-ért 5 dollárt kértek, 10 dollárt kóstált egy dupla CD, 75-be került egy rövidített Deluxe DVD és 300 dollárba egy teljes, dedikált Deluxe DVD változat. 

A MIDEM Nemzetközi Zenei Kiállítás és Szakvásáron ismertetett egyik tanulmány szerint az együttes egy hét alatt 1,6 millió dolláros bevételre tett szert a lemezzel, amely az Amazon internetes áruház letöltéseinek élére került 2008-ban. Ez az elv a kalózletöltések ellenére érvényes lehet az U2 albumára is. "Az, hogy letöltöttem az albumot, még nem ok arra, hogy ne vegyem meg 50 euróért a lemezt is" - írta egy francia rajongó az egyik U2-s fórumon.



tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene U2 Könnyűzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • ZeneFüred - könnyűzenei és musical koncertsorozat Balatonfüreden ZeneFüred - könnyűzenei és musical koncertsorozat Balatonfüreden
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr837844038

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard