Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Figaro háromszor házasodik

Figaro háromszor házasodik

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 03. 07.
Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

további bejegyzések a szerzőtől »

Mozart remekművét, a Figaro házasságát három alkalommal tűzi műsorra a Művészetek Palotája: a Budapesti Fesztiválzenekarral közös produkciót szombaton, hétfőn és szerdán hallhatja a fővárosi közönség a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben, ahol Jekatyerina Sjurina orosz szoprán megbetegedése miatt Susanna szerepét Váradi Zita énekli.

Charlotte Margiono ugyancsak betegsége miatt mondta le a Figaro-előadásokat, ezért Marcellina szerepét mindhárom napon Marie McLaughlin alakítja - közölte az intézmény az MTI-vel.

A Budapesti Fesztiválzenekar nem először tűz műsorára operát, az előző évben Mozart Cosi fan tuttéját játszotta el a Müpában, Fischer Iván vezényletével, de többször megszólaltatták Bartók A kékszakállú herceg vára című operáját, és jó néhány alkalommal mutattak be egy-egy felvonást valamelyik Wagner-zenedrámából.

A Cosi fan tuttéban és a Figaro házasságában a zeneszerző mellett a librettista is közös: Lorenzo da Ponte. Mozart a legalkalmasabb segítőtársat lelte meg a Casanova-szerű, kalandorként vándorló, kiugrott papban. Ő volt az, aki meggyőzte az opera megszületését ellenző II. Józsefet, hogy Beaumarchais darabjában nem esik szó semmiről, ami sértené az udvar érzékenységét. A francia szerző ugyanis nem sokkal a nagy francia forradalom előtt írta az arisztokráciát élesen kritizáló Figaro házasságát.

Az ősbemutatón, 1786. május elsején a bécsi Burgtheaterben az operát mértéktartóan fogadták, decemberben azonban már óriási sikere volt Prágába.
A Müpában Figarót Marco Vinco személyesíti meg. Az olasz bariton, aki jogi tanulmányaival párhuzamosan tanult énekelni, a közeljövőben a Don Giovanni címszerepét alakítja Tokióban.

A Grófot Marcus Werba, a sikeres osztrák bariton játssza, aki legutóbb William Christie vezényletével Lyonban énekelte ezt a szerepet. A Grófnét Dominique Labelle énekli. A kanadai szopránra nemcsak a mai operarendezés egyik "fenegyereke", Peter Sellars figyelt fel, hanem a barokk művek
újrafelfedezésében élen járó Alan Curtis, az Il Complesso Barocco együttes vezetője is. A Massachusetts-ben egy farmon élő Labelle két gyermek édesanyja, szeret sütni, specialitása a citromos pite.

Váradi Zita Sziklai Erika növendékeként debütált a Debreceni Csokonai Színházban, Leoncavallo Bajazzók című operájának Nedda szerepében. Ebben az évadban a Magyar Állami Operaházban számos produkcióban - a Fidelióban, a Hamupipőkében, A denevérben, a Figaro házasságában, a Tannhäuserban, a Parsifalban és a Carmenben - kapott szerepet.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Dráma Opera, operett

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr107845318

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard