Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
35 centből lett 300 ezer dollár!

35 centből lett 300 ezer dollár!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 03. 16.
Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

további bejegyzések a szerzőtől »

Háromszáztizenhétezer kétszáz dollárért (73,7 millió forint) kelt el egy internetes árverésen az első szuperhősképregény. Még soha nem fizettek ilyen magas összeget képregényért.

Nemrég mi is hírt adtunk róla, hogy kalapács alá kerül az a képregény, amelyben először csapott le Superman. A licit végül igen szép összegnél állt meg, mint fent olvasható. Az Action Comics-sorozat első számából, amelynek címlapján Superman látható, amint a magasba emelve zúz szét egy zöld autót, már csak száz darab maradt fenn. Az 1938-ban standokra került képregény nagyon nehezen fellelhető, a gyűjtők számára rendkívüli kincs. 

Az elárverezett képregény hetven éve még csak 10 centet (23 forint) kóstált.
Az internetes licit február 27-én indult a jelképes egy dollárról (232 forint) a Comic Connect internetes oldalon. A legmagasabb ajánlatot péntek este tette John Dolmayan, a System od a Down rockegyüttes dobosa, aki egyben ritka képregényekkel is kereskedik. 

Dolayan közölte, nem a maga, hanem kilétét felfedni nem kívánó megbízója nevében licitált a ritka példányra. A megbízóról annyit árult el, hogy kicsiny, de páratlanul értékes gyűjteménye van. A képregény eladója még kilencéves korában, az 1950-es években vásárolta a könyvet egy antikváriumban 35 centért.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képregény Irodalom Mozi Gyermek Szórakoztató irodalom Hollywoodi filmipar Képregényfilmek

Ajánlott bejegyzések:

  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Diplo, a kis dinó Diplo, a kis dinó
  • Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben
  • Irodalom és természet találkozása a színház falai között Irodalom és természet találkozása a színház falai között
  • Szavakkal festeni Szavakkal festeni

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr107846310

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása