Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Látogatóbarát lesz a Néprajzi Múzeum

Látogatóbarát lesz a Néprajzi Múzeum

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 03. 16.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

Látogatóbarátabb lesz a Néprajzi Múzeum: a Kossuth téri palotában új múzeumi bolt, kávézó, kerékpár- és babakocsi-tároló, csomagmegőrző, valamint közönségkapcsolati helyiségek és múzeumpedagógiai műhelyek épülnek.

Balázs György főigazgató-helyettes elmondta, hogy régi, immár 8-10 éve formálódó elképzeléseiket valósíthatják meg az Új Magyarország Fejlesztési Terv regionális operatív programok pályázatán elnyert összeggel, amelyhez 10 százalékos önrészt kell biztosítaniuk.

A projekt keretében valósul meg az előcsarnok világításának korszerűsítése és a kiállítási terek bővítése is, emellett korszerű tartalomszolgáltatásra alkalmas, belső infokommunikációs rendszert építenek ki 2010. augusztus 31-ig. A pályázatnak voltak kötelező elemei is, egyebek mellett az akadálymentesítés, a hátrányos helyzetűek, mozgássérültek közlekedésének megoldása.

A központi költségvetésben minden évben elkülönítenek felújításra, tető karbantartásra, festésre 7-8 milliót, s a rendelkezésre álló keretből mindig próbáltak fejleszteni is - mondta Balázs György, hozzátéve, hogy a múzeumban nagyobb összegű fejlesztés 2007-ben történt, ekkor a műtárgyraktár rekonstrukciójára 27 millió forintot költöttek.

A mostani munkák ideje alatt nem zárják be a múzeumot, továbbra is a látogatók rendelkezésére állnak; a bejáratnál információs táblákat helyeznek el, hogy az érdeklődőket tájékoztassák a felújításról.

A múzeum látogatóinak száma tavaly 100 ezer volt; főként iskolás csoportok tekintik meg a tárlatokat, s vesznek részt a múzeumpedagógiai programokon. Sok a külföldi érdeklődő, de a családok is szívesen választják hétvégi időtöltésnek a múzeumlátogatást. Az egyének becsábítása a múzeumba a legnehezebb dolog – tette hozzá Balázs György.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Képzőművészet Folk Képző Képolvasó Iparművészet

Ajánlott bejegyzések:

  • Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár Országos Táncháztalálkozó és Kirakodóvásár
  • A Hagyományok Háza Ünnepváró forgataga december 6-án nyit A Hagyományok Háza Ünnepváró forgataga december 6-án nyit
  • Júliusban Borszerdák a Magyar Nemzeti Galériában Júliusban Borszerdák a Magyar Nemzeti Galériában
  • Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
  • Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben Erdélyi örökség: letöltve – Néprajz és digitalizáció egy térben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr677846374

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard