Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Színházi fesztiváldömping Egerben

Színházi fesztiváldömping Egerben

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 03. 16.
Budapesten ad koncertet a világhírű magyar virtuóz
2022-07-04 15:56:18

Július 9-én, szombaton az Opus Jazz Clubban lép fel a Várallyay Petra Trió. A Várallyay Petra Trió zenei

Világszínvonal mikrokörnyezetben
2022-07-03 11:44:23

A Salföldi Dalföld hetedszerre is megmutatta a magas kultúrára fogékony Balaton-környéki közönségnek, hogy

Színpadra lépnek a győztes fiatalok
2022-06-23 11:11:02

Június 26-án 17:00 órától ifjú muzsikusok ingyenes hangversenyére kerül sor a Pesti Vigadóban a Szent

A fesztivál, ahol megkérték a kezemet
2022-06-22 11:21:30

Gyorsan pergő kémdráma, thrillerszerű bosszúfilm, találkozások és leánykérés – ilyen volt a II. Magyar

további bejegyzések a szerzőtől »

A Nemzetközi Utazó Színházi Fesztivál csehországi bemutatójára, stúdiószínházi fesztiválra és táncbemutatóra készül az egri Gárdonyi Géza Színház.

A 2008 októberében Újvidéken kezdődött, Quartett elnevezésű utazó fesztiválnak a következő állomása a csehországi Chebben lesz, ahol Visky András Alkoholisták című darabját adja elő az egri társulat – közölte a programokról tartott hátfői tájékoztatón Jónás Péter koordinátor.

Mint elmondta, a kezdeményezésben a chebi, az egri és az újvidéki mellett a franciaországi Nantes színháza vesz részt. 2010 márciusáig valamennyi helyszínen bemutatkozik mind a négy teátrum: a chebi társulat Václav Havel Összeesküvők, az újvidéki Szerb Nemzeti Színház társulata Sylvain Levey Aszfaltdzsungel című művét, a nantes-iak pedig Milena Markovic Babahajó című darabját adják elő.

A körút 2009 októberében ér Egerbe, a végső állomás pedig Nantes; valamennyi helyszínen egyéb kulturális események, így filmvetítés, fotókiállítás, felolvasó színházi előadás és világzenei koncertek kísérik a bemutatókat – ismertette a programot a koordinátor-dramaturg.

Tíz előadást láthat a közönség a XX. Magyar Stúdiószínházi Fesztivál keretében március 27. és 31. között öt napon át az egri Gárdonyi Géza Színházban – erről már Csizmadia Tibor direktor beszélt a sajtótájékoztatón. A program a Komáromi Jókai Színház előadásával kezdődik, a társulat a Müller Péter-Seress Rezső szerzőpáros Szomorú vasárnap című melodrámáját adja elő. A tatabányai Jászai Mari Színház Lőrinczy Attila Celestina, avagy calisto és Melibea című tragikomédiájával, a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház pedig Ödön von Horváth Kasimir és Karoline című produkciójával mutatkozik be. Az egri társulat két darabbal is a közönség elé áll: Visky András Alkoholisták című zenés performanszát és Shakespeare Velencei kalmárját mutatják be.

Több alternatív csoport, így a Neptun Brigád, a Maladype Színház, a Stúdió K. és a Budaörsi Játékszín egy-egy darabját is láthatja az egri publikum. A határon túli magyar színjátszást pedig a Szabadkai Népszínház magyar társulata képviseli. Ők Háy János a Gézagyerek című „istendrámáját” adják elő. A fesztivált a szakmai zsűri értékelése és a díjkiosztó zárja március 31-én – közölte Csizmadia Tibor.

Rendhagyó bemutatóval jelentkezik a teátrum frissen alakult tánctagozata – közölte a sajtótájékoztatón Barta Dóra, a tánctagozat vezetője. A Három az egyben című produkció a tagozat három fiatal művészének koreográfiája alapján kerül a közönség elé. A trilógia mindhárom része az ember morális fejlődését, az emberek egymáshoz való viszonyát kívánja bemutatni a tánc nyelvén megformált különböző karaktereken keresztül – jegyezte meg Barta Dóra.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Tánc Dráma Kortárs Ügyelő Társulatok

Ajánlott bejegyzések:

  • Vesztegzár a Millenárison Vesztegzár a Millenárison
  • Ilyen stand-up még nem volt Ilyen stand-up még nem volt
  • Mindenre rálátunk Mindenre rálátunk
  • Különös ikerpár lakja a kastély parkját Különös ikerpár lakja a kastély parkját
  • Hatalmas siker a kötelező olvasmány színpadi változata Hatalmas siker a kötelező olvasmány színpadi változata

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr447846366

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard