Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Súlyos betegségben szenved a legendás díva

Súlyos betegségben szenved a legendás díva

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 03. 28.
130 év mozi – Felújított filmklasszikusokkal ünnepel a főváros
2025-07-15 18:00:00

Szeptember 16. és 21. között ismét megrendezik a Budapesti Klasszikus Film Maratont, ahol restaurált magyar és

Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál
2025-07-14 11:02:30

Augusztusban ismét benépesül Alsóörs, ahol a hazai rock- és metalélet nagyjai, családbarát programok és

Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

további bejegyzések a szerzőtől »

Bár filmjeiben Judi Dench sokszor játszik magabiztos és határozott nőket, a valóságban azonban szorongásos tünetekkel küzd. Az Oscar-díjas brit színésznő évekig képtelen volt akár saját filmjeit is megnézni moziban, mert klausztrofóbiája miatt pánikroham lett urrá rajta.

A dáma az elmúlt években már eljár bemutatókra, de mindig a kijárat közelében foglal helyt, hogy gyorsan kijuthasson a teremből, ha rátör betegsége.

A pánikbetegség egyébként igen gyakori modern népbetegség, jellemzője a hirtelen, robbanásszerűen kialakuló heves izgalmi állapot, mely erős szorongással, gyakran erős halálfélelemmel, heves szívdobogással, ájulásérzéssel, hirtelen elgyengüléssel, végtag és szájzsibbadással jár. A beteg számára gyakran érthetetlen, hogy a roham akár teljes nyugalomban jelentkezik pl. éjjel, reggel ébredéskor, otthon a fotelben tv nézés közben. Ez különösen nehézzé teszi a beteggel annak elfogadtatását, hogy tünetei hátterében nem súlyos életveszélyes testi betegség áll. De a rohamok gyakran jelentkeznek tömegben, közlekedési eszközön, munkahelyen is. Majdnem mindig úgy érzik, hogy halálos veszélyben vannak, legtöbben szívinfarktustól vagy agyvérzéstől félnek. Ez a félelem a magja a betegség krónikussá válásának és ez az, ami irracionalitásánál fogva a környezetben értetlenkedést, elutasítást válthat ki. Ritkább esetben heves hasi panaszok, hányás formájában jelentkezik a szorongásos roham.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
  • Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
  • A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
  • „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr127847164

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard