Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
10 híres mozgóképes nyúl

10 híres mozgóképes nyúl

Maul Ágnes a szerző friss bejegyzései 2009. 04. 13.
Rókavadászat Helsingőrben
2010-01-24 08:40:00

Hamlet szerepzavarral küzd, rendezőt játszik, rókára vadászik, előszeretettel szaladgál letolt gatyával és

2010 legjobban várt filmjei
2010-01-03 07:36:00

Egy halom folytatással és remake-kel találkozhatunk 2010-ben a mozikban. Ennek ellenére nem úgy tűnik, hogy

Mesés karácsonyt mindenkinek!
2009-12-20 14:11:00

Még nem késő gondoskodni arról, hogy igazán mesés karácsonyunk legyen. Szétnéztünk a gyerekeknek készült

Avatar: nézel majd, mint a moziban!
2009-12-18 05:52:00

James Cameron Avatarjának sztorijával kapcsolatban megfogalmazódhat bennünk, hogy ezt már ezerszer láttuk. De

további bejegyzések a szerzőtől »

Mostanra talán már a kis és nagy gyerekek is túl vannak a húsvéti fészek átkutatásán, és valószínűleg jó pár csokinyúllal és remélhetőleg annál kevesebb felelőtlenül megvásárolt igazi nyúllal lettek gazdagabbak. Tény, hogy a húsvéti nyúl is elég komoly hírnévvel rendelkezik, de akadnak azért még olyan nyulak, amelyek a mozinak és a tévének hála elég komoly ismertségre tettek szert. Következik 10 híres mozgóképes nyúl.

Tapsi Hapsi

A legöregebb híres nyúl Tapsi Hapsi, először 1940-ben bukkant elő a föld alól a híres mondatot kérdezve: Mi a helyzet hapsikáim?! A születése óta eltelt évtizedek alatt Tapsi Hapsi nem vesztett népszerűségéből. A Bolondos dallamok figurája, a Warner Broders egyik legnagyobb sztárja, 2002-ben megválasztották mindenidők legnépszerűbb rajzfilmfigurájának is. Több mozifilmben is szerepelt, a Tapsi Hapsi és Gyalogkakukkban, a Roger nyúl a pácban és a Zűr az űrben című mozikban. Kapott csillagot a hollywoodi hírességek utcáján is, a konkurens cég rajzolt sztárjával, a Disney által teremtett Mickey Egérrel együtt elsőként a rajzfilmfigurák között. Az alábbi videón egy olyan különleges részt láthattok Tapsi Hapsi kalandjai közül, ami be lett tiltva, mint, ahogy jó néhány politikai élű rész a második világháború alatti időkben. Bizony, Tapsi Hapsi senkit nem kímélt, hülyét csinált Mussoliniből, a japánokból, de még Hitlerből is! Íme:



Nyuszi a Micimackóból

Bár Milne már 1926-ban megalkotta a Százholdas pagony tapsifülesét, mozgóképes változata 1961-ben született meg, amikor a Disney megkapta a jogokat, hogy rajzfilmet gyártson belőle. Nyusziról azt kell tudni, hogy kicsivel okosabb társainál, de sokkal okoskodóbb bármelyiküknél. Szeret szervezkedni, néha kissé önző, és nehezen fogadja a változásokat, mint például, ha olyan felforgató alakok érkeznek az erdőbe, mint Tigris, vagy Kanga és Zsebibaba. Vannak, akik pszichológiai kóresetekként tekintenek a Micimackó szereplőire. E szerint a felfogás szerint Nyuszi az agresszív-neurotikus típusba tartozik, aki hétköznapi félelmeit túlságosan felnagyítja, aggodalmaskodásaival és dührohamaival pedig mindenkit kikészít, valójában mindenki utálja őt az erdőben.

Nyuszi a No, megállj csak! sorozatból


A Kultúrpart olvasók különösen jól ismerhetik a Nu pagagyís nyulat, hiszen weboldalunkon is találkozhattak vele. A Szojuzfilm filmstúdió áldásos munkájának eredményeként 1969-ben elindult szovjet rajzfilmsorozat hősei közül a nagyobb sztár a farkas lett, de kétségtelen, hogy a folyton menekülő nyúl nélkül a farkas sem lett volna ilyen sikeres karakter. A tanulságos történeteket tartalmazó sorozat 1968-ig folyamatosan futott, ekkor a farkast szinkronizáló színész, Anatolj Papanov halála miatt abbamaradt. De 2006-ban újabb széria indult.

Kockásfülű nyúl

Nyúltörténetünkben még csak 1975-nél járunk, máris egy nevezetes magyar nyúlhoz érkeztünk. A zöld repülő nyúl, rózsaszínkockás fülekkel és rombusz alakú rózsaszín orrával annyira jól sikerült, hogy hazánkon kívül 90 további országba is exportálták. A Pannónia Filmstúdióban Rchly Zsolt rendezésével, Marék Veronika forgatókönyve alapján Balázs Árpád zenéjével készült rajzfilmsorozat hőse 26 epizódon keresztül keveredett a legkülönbözőbb kalandokba barátai Kriszta, Menyus és Kistöfi társaságában. 1978-ig futott a sorozat a Magyar Televízióban, de szerencsére a mai gyerekek is ismerhetik, hiszen a meséket újból kiadták DVD-n.

Gyilkos nyúl a Gyalog Galoppból

A Monty Python csapata 1975-ben döntött úgy, hogy meghódítja a filmvásznat is, 1975-ös Gyalog Galopp című filmjük az első egész estés Monty Python-produkció, és a film széles rajongótábora nyilván egyetért azzal, ha filmtörténeti jelentőségű alapműnek tituláljuk. Az Artúr mondakört speciális interpretációban tálaló film fontos szereplője egy látszatra édes kis fehér nyuszi, amely azonban a Grálhoz vezető barlang bejáratánál lemészárolja Gawaint, Ectort és Borsot. Végül hőseinknek a Szent Kézigránáttal sikerül hatástalanítaniuk a gyilkos nyulat. Aki nem emlékezne tisztán a jelenetre, az felidézheti most. Persze, a gyerekeket lökdössük el a monitortól, rendkívül véres jelenetek következnek.



Legkisebb Ugrifüles

Újabb magyar nyúl a listán. Csukás István Téli tücsök meséi című könyvének egyik mellékszereplője 1977-ben vált saját sorozatának főszereplőjévé. A mesét Foky Ottó rendzte, aki a Tévémacinak, Mirr-murrnak és Makk Marcinak is az apukája. A zenét Pethő Zsolt szerezte, a három fő karakternek, Ugrifülesnek, Tüskéshátúnak és Brekkencsnek pedig Márton András, Haumann Péter és Gálvölgyi János kölcsönözte a hangot.

Bob és Bobek

A mi nyulaink, a Kockásfülű és az Ugrifüles után nem sokkal, 1978-ban született a két cseh kópé, a Varázscilinder bűbájos lakói: Bob és Bobek. A nyulak közül a nagyobb, Bob minden áldott reggel azzal terrorizálta a kicsi, lusta Bobeket, hogy fel kell kelnie és tornáznia kell, meg dolgozni, „mert a munka nemesít!” A nyulak rajzolója Vladimir Jiranek, a mesefilmek rendezője pedig az idén márciusban elhunyt Vaclav Bedrich volt. 2001-től új epizódok is készültek, ezekben Bob és Bobek körbejárják az egész világot.

Roger nyúl

A Robert Zemeckis rendezésében, Steven Spilberg producerkedése mellett készült 1988-as Roger nyúl a pácban Rogernek, Firkanegyed egyik lakójának a történetét meséli el, aki egy gyilkossági ügybe keveredik, amiből csakis Eddie Valiant detektív rángathatja ki. Az animációs és sima filmes technikát ötvöző moziban olyan sztárok szerepelnek - vagy élőben, vagy szinkronhangként -, mint Bob Hoskins, Christopher Lloyd és Kathleen Turner. A rendezés lehetőségét Terry Gilliamnek is felajánlották, de ő nem vállalta - talán azt gondolta, hogy a gyilkos nyúlnál jobban sikerültebb nyulat úgy sem tud vászonra vinni. Zemeckis ezzel szemben annyira hitt a sikerben, hogy még azután sem változtatott a filmen semmit, hogy egy próbavetítésen a 18-19 éves nézőkből álló közönség fele kivonult a moziból. Jó volt a megérzése, hatalmas volt a siker a pénztáraknál is, és a film elhozta a legjobb vizuális és hangeffektusokért, valamint a legjobb vágásért járó díjakat.

Cuddles a Tündi Bündi Barátokból

A morbid sorozat, amelynek eredeti címe Happy Tree Friends 2000-ben az interneten kezdte karrierjét. A Rhode Montijo, Kenn Navarro, Warren Graff, és Aubrey Ankrum által fémjelzett csapat flash animációs kisfilmjei annyira sikeresek voltak, hogy azóta már tévés sorozattá nőtte ki magát a produkció. A különböző erdei állatkák általában brutális halállal végződő kalamajkákba keverednek. Cuddles az egyik fő karaktere a szigorúan felnőtteknek szóló mesének. A sárga nyuszi baknyúl létére rózsaszín nyuszifüles papucsot visel, fülei kedélyállapotának megfelelően állnak fel, vagy lefelé. Gondoskodó, kedves állat, bár időnként elég egoista. Fekete öves karatés, de kinyiffanásban is csúcstartó, 45-ször hal meg a sorozat folyamán.

Óriás nyúlszörny a Donnie Darko című filmből

A pszichiátriát megjárt, gyógyszereket szedő, a sablonos kisvárosi élet keretei között tévelygő kamasz, Donnie Darko (Jake Gyllenhaal) víziójáról van szó. A hatalmas, bizarr külsejű nyúl egyszer csak megjelenik a fiúnak és másodpercre pontosan megjósolja a világvége eljövetelének időpontját. Hogy valóban létezik-e a nyúl, és ha igen, akkor kicsoda, vagy micsoda, azt nem áruljuk el. Hátha van, aki még nem látta Richard Kelly 2001-es váratlan fordulatokkal teli, egyedi hangulatú, a tinihorror elemeivel ötvözött misztikus thrillerét. Kötelező látni!

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Tévé Külföldi Magyar film Rajzfilmek

Ajánlott bejegyzések:

  • Más lett volna a gyerekkorunk nélküle Más lett volna a gyerekkorunk nélküle
  • Újra összejött az álompár Újra összejött az álompár
  • Toldi titkai Toldi titkai
  • Újra  akcióba lendül Pityke és Marcipán! Újra akcióba lendül Pityke és Marcipán!
  • Ünnepel a magyar animáció Ünnepel a magyar animáció

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr577848836

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard