Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Embert klónoztak?

Embert klónoztak?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 04. 23.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

Állítása szerint 14 klónozott emberi embriót hozott létre és ültetett be négy nő méhébe közel-keleti titkos laboratóriumában egy ciprusi származású amerikai orvos. Amennyiben igaz a doktor erősen vitatott állítása, a tudomány egyik legnagyobb határát lépte át - írja a The Daily Telegraph című brit újság.

Panayiotis Zavos szerint a nők - akik közül legalább az egyik biztosra vehetően brit - bíztak a klónozott embriók megtapadásában és a sikeres terhességben, a kísérlet azonban eredménytelenül zárult.

A doktor ennek ellenére ragaszkodik álláspontjához, miszerint ez olyan komoly kísérlet első fejezete volt, amelynek során a szülők bőrsejteiből akar embriót létrehozni. "Semmilyen kétség nincs efelől, és lehet, hogy nem én leszek az, akinek sikerül, de úton vannak a klónozott gyerekek. Semmi esély nincs arra, hogy ne történjen meg" - mondta Zavos.

"Amennyiben fokozzuk az erőfeszítéseket, egy vagy két éven belül megszülethet az első klónozott baba. De nem tudom, hogy képesek vagyunk-e ilyen mértékű erőfeszítésre" - tette hozzá. Mint elmondta, a négy nő - akik közül három házas, egy pedig egyedülálló - nem bizonyult megfelelő alanynak, és egyikük sem maradt terhes.

Panayiotis Zavos a kudarc okát is tudni véli, szerinte jobb alanyokra van szükség, az emberek pedig százával vállalkoznának a kísérletre. "Ha kiválasztunk 10 párt, néhányan bizonyára terhesek maradnának" - mondta a szakember.

A vitatott hírnevű orvos 2001-ben hívta fel magára a figyelmet, amikor azt állította: a küszöbén áll annak, hogy klónozott embriót ültessen be egy nő méhébe. Az utóbbi években kevesebbet szerepelt, mostani szereplését a 2003-ra visszanyúló kísérleteit bizonyító filmfelvételekkel támasztja alá. A Peter Williams által forgatott dokumentumfilmet szerdán mutatja be a Discovery csatorna.

Az Egyesült Államokban és Cipruson egyaránt termékenységi klinikát birtokló Zavos állítása szerint három halott ember sejtjeit felhasználva hozta létre az embriókat, az egyik "donor" egy autóbalesetben elhunyt, 10 éves amerikai kislány volt. Mint a doktor elmondta, a gyászoló családok keresték meg őt, és hozzájárulásukat adták a beavatkozáshoz.

Az emberi klónozás kérdését szakértők egészségügyi és etikai megfontolásokból is rendkívül veszélyesnek tartják. Zavos vélhetően a Közel-Keleten végzi kísérleteit, ahol törvényileg nem tiltott a klónozás.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Test Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
  • Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
  • Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
  • Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
  • Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr927850380

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard