Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Minden rekordot megsemmisítenek Moszkvában

Minden rekordot megsemmisítenek Moszkvában

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 05. 04.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

Moszkvában egy hét múlva minden idők legnagyobb, leglátványosabb és legköltségesebb Eurovíziós Dalversenye kezdődik meg; az orosz főváros alaposan felkészült a fesztiválra.

Összesen 42 énekes, illetve együttes indul, a rendezők nem kevesebb, mint 200 millió rubelt (több mint 1,3 milliárd forintot) szántak a rendezésre. Az első elődöntőt május 12-én rendezik; a magyar induló, Ádok Zoltán a második elődöntőben, május 14-én lép színpadra. A döntő május 16-án lesz. A fesztivált a legelső verseny svájci győztese nyitja meg; a nyitóünnepségen filmfelvételeken idézik fel az eddigi rendezvényeket és a nyerteseket.

A színpadot az amerikai John Casey tervezte, aki már több korábbi fesztiválon szerzett érdemeket. A kivitelezést európaiakra bízták, a munkálatokat oroszok irányítják. A színpad számos bonyolult műszaki berendezés segítségével működik, a levegőben mintegy 25 ezer négyzetméternyi LED-es kivetítő függ majd.

A nemzetközi szervező bizottság szabta feltételeknek megfelelően a vendégek 3-5 csillagos szállodákban laknak. E célra 13 szállodát foglaltak le teljesen, de ezek a korábbi hírekkel ellentétben nem emelték meg 30 százalékkal áraikat. A fesztivál napjaiban 62 ezer köztéri kamera és 11-15 ezer rendőr vigyáz a város és a vendégek nyugalmára; a verseny helyszínét, az Olimpiai Stadiont és a szállodákat külön egységek őrzik.

A főútvonalakra felfestették a fesztivál emblémáját, a metró menetrendjét az elődöntők és a döntő napjaira több órával meghosszabbították. Felvetődött az a lehetőség is, hogy a Vörös téren hatalmas kivetítőkön közvetítsék az eseményeket.

A stadionban 35 ezer néző fér el, vagyis alig a huszada azoknak, akik jelen szeretnének lenni. Természetesen megjelentek a valódiaktól alig megkülönböztethető hamisított jegyek; Moszkvában már el is fogtak egy férfit, aki ilyeneket árult, és mire rendőrkézre került, már közel egymillió rubeles forgalmat bonyolított le. A be- és kilépéshez használt berendezéseket, fémdetektorokat négyezer moszkvai felső tagozatos iskolás segítségével tesztelték, ők jutalmul megnézhetik a műszaki főpróbát.

Az előkészületek kisebb-nagyobb, néha politikai indíttatású botrányai mostanra szinte feledésbe merültek. Már senki nem foglalkozik azzal, hogy a grúz együttes dalának angol szövegében eredeti refrénjét úgy is lehetett értelmezni, mintha azt énekelnék, nem akarják Putyint. (A csoport lemondta fellépését és Grúzia konkurens rendezvényt szervezett.) Az sem beszédtéma, hogy Oroszországot váratlan módon egy ukrán énekesnő képviseli.

Feledésbe merült az is, hogy a stafétát a tavalyi rendező Belgrádtól átvéve Jurij Luzskov moszkvai polgármester leszögezte: Moszkvában szó sem lehet arról, hogy a homoszexualitást utcai felvonulásokon tegyék közszemlére, ugyanakkor szexuális hajlamaitól függetlenül mindenkit szívesen látnak. A fesztivál hagyományosan népszerű a melegek körében, és az eddigi versenyeken szép sikerrel szerepeltek homo-, és transzszexuális előadók, köztük a szerb Marija Serifovic, aki 2007-es győzelmével biztosította Belgrádnak a rendezés jogát.

A fesztivál rajongóinak a két elődöntő és a döntő előtt két-két délutáni és egy esti koncertet adnak a szereplők.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Rock Média Divat Pop Blues Eurovíziós Dalfesztivál Könnyűzene Fesztiválok Koncertpiac

Ajánlott bejegyzések:

  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • Januárban ismét Tribute Maraton! Januárban ismét Tribute Maraton!
  • A magyar rockzene történetét bemutató képregény jelent meg A magyar rockzene történetét bemutató képregény jelent meg
  • TÁBOR Fesztivál: az ország legnagyobb rockbulija 4 napon át TÁBOR Fesztivál: az ország legnagyobb rockbulija 4 napon át

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr417851004

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard