Sokrétű anyagot tartalmazó választékot állított össze május 18-iki aukciójára a Virág Judit Galéria, hogy a kínálatban minden pénztárcához igazodó műtárgy fellelhető legyen. Virág elmondta: számolnak a válság hatásaival, ezért kevesebb tételt visznek kalapács alá és visszaszorították a kikiáltási árakat is.

Mint már sokadszor, most is egy Gulácsy Lajos-kép áll az aukció középpontjában: A mulatt férfi és a szoborfehér asszony című vászon kapta az árverés legmagasabb kikiáltási árát, 55 millió forintot. Az 1912 körül festett vásznat hosszú kihagyás után legutóbb tavaly láthatta kiállításon a közönség. A sokszor reprodukált kép egy elvarázsolt világ érzéki megjelenítése, rokokó ruhájú, légies és valószínűtlen alakokkal. Mint a legtöbb Gulácsy-kép főalakja, a fehér parókájú mulatt férfi magán viseli a festő arcvonásait.
Helyet kapott a kínálatban - 14 millió forintos induló árral - Bortnyik Sándor Ma című albuma, amely a műfaji meghatározás szerint sablonnyomat. A magyar avantgárd történetének fontos darabja 1921-ben Bécsben jelent meg, eredetileg 25 példányban készült. Az aukción szereplő darab egy teljességében fennmaradt, fűzetlen, borítóval, szöveggel együtt megőrzött példány, felbukkanása igazi különlegesség.
Ugyancsak 14 millió forintról lehet licitálni Aba-Novák Vilmos a Szüret című (Borlopó, Lopótökkel címeken is ismert) nagyméretű vásznára. Az 1925 körülire datált mű egyike azoknak az erőteljes, napfénnyel, árnyékkal operáló festményeknek, amelyek "szinte a barokk művészet miszticizmusát" idézik.
Kilenc Vaszary János-művet sorakoztat fel az aukció. Köztük a legdrágább 12 millió forintos kikiáltási árral a franciásan könnyed, világos színekkel festett, datálás nélküli Akt tengerparton című alkotás. A festő fehér korszakának dekoratív darabja az 1930-as évek első feléből származó Kilátás a régi Tabánra, amelyet 6,5 millió forintra áraztak. Az Ablakban és a Virágok című képek egyaránt 4,4-4,4 millió forintról indulnak, míg egy korai, 1905-ös festményre velencei halászhajókkal 2,4 millió forintról lehet licitálni.
Batthyány Gyula sokáig lappangó, art deco hangulatú festménye, a Díva és hódolói magán viseli a művész különös dekadens-szecessziós világlátását. Az 1934-re datált vászon kikiáltási ára 12 millió forint.
Kilenc Mednyánszky László-festmény bizonyítja, hogy a mester az aukciók népszerű művésze: két erdőrészlete 7 és 3,2 milliós árat kapott. Háborús képei, a Trén és a Táborozás 5,5 és 7 millió forintról indulnak.
Egry József Balaton-képeinek egyik látványos darabja az Úton című 1933-as pasztell, amelyre 6,5 millió forinttól lehet licitálni.
A pármilliós tételek közül említésre méltó még Kádár Béla virágcsendélete és konstruktív tája 3,4 és 4,6 millió forintért; Bálint Endre festett fatáblája 5 millió forintért; egy Ország Lili-olajkép 4,4 millióért és egy szentendrei részlet Barcsay Jenőtől 4,2 millió forintért.
A 20. századi klasszikusok mellett most is számos kortárs művész szerepel, így Hencze Tamás, Váli Dezső, El Kazovszkij, Nádler István, Bak Imre, Fehér László, Haraszty István és Keserű Ilona. A legmagasabbra, 6,5 millióra árazott kortárs mű Csernus Tibor biblikus témájú vászna, az Ézsau eladja elsőszülötti jogát.
A Mosoly Otthon Alapítvány kapja a Tony Curtis magyar származású amerikai filmszínész olajnyomatáért befolyó összeget. A Cica és barátai című kép 50 ezer forintos kikiáltási árral szerepel a Virág Judit Galéria tavaszi aukcióján.