Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ádok Zoli: „Kőkemény lesz!”

Ádok Zoli: „Kőkemény lesz!”

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 05. 13.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Törökország, Izrael és Bosznia-Hercegovina is bejutott az Eurovíziós Dalverseny döntőjébe az első középdöntőből. A kedd esti moszkvai versenyen tizennyolc ország közül tízen jutottak tovább a szombati döntőbe.

A világ második legnagyobb arénájában, a moszkvai olimpia stadionban megrendezett első középdöntő indulói közül továbbjutott még Románia, Svédország, Finnország, Izland, Portugália, Málta és Örményország is.

A Törökországot képviselő Belgiumban élő énekesnő, Hadise szívdobbanásról szóló dalával jutott tovább. Izraelnek egy arab-izraeli duó békedala hozta meg a sikert. Bosznia-Hercegovina Regina nevű fiúcsapatával lett döntős. Svédországot egy operaénekes képviseli idén. A portugál induló pedig a hagyományokhoz híven saját anyanyelvén énekel. Népzenei elemeket vonultat fel az örmény testvérpár is. Romániát pedig egy román-macedón énekesnő juttatta a döntőbe.

Málta az "örök favorit" Chiarát küldte, aki már harmadjára vesz részt az Eurovíziós Dalversenyen. A finnek egy négy aranylemezes együttessel jutottak tovább. Izland is tapasztalt énekesnővel állt a színpadra, Yohannának tíz éves korában jelent meg először lemeze.

Ádok Zoli az MTI-nek azt mondta: a második elődöntő mezőnye sokkal erősebb lesz, mint a keddi volt, így kemény versenyre számít csütörtökön este. A legnépszerűbb magyar eurovíziós rajongói oldal szerkesztője is azt hangsúlyozta az MTI-nek, hogy könnyebb dolga lett volna a magyar versenyzőnek a keddi első középdöntőben, mint a csütörtöki másodikban lesz. Klész Imre szerint továbbra is elmondható, hogy Magyarország döntőesélyes.

A szerkesztő szerint a papírforma érvényesült, az előzetes várakozásoknak megfelelő eredmény született kedden. Az Eurovíziós Dalversenyen résztvevő 42 ország előadói a tavalyihoz hasonlóan idén is először két középdöntőben állnak színpadra. Ádok Zoli a január végi sorsolás alapján csütörtökön, a második elődöntőben lép fel. A május 16-i döntőben a két elődöntő húsz legjobb produkciója mellett a házigazda oroszok, és a "Négy Nagy"-nak is nevezett ország jelöltje, a brit, a német, a spanyol és a francia versenyző szerepel majd.

Az első Eurovíziós Dalversenyt 1956-ban rendezték hét ország részvételével a svájci Luganóban. A versenyt a közszolgálati televíziókat tömörítő EBU (European Broadcasting Union) szervezi. A győztesek közül sokan világsztárokká váltak, köztük a svéd sikercsapat, az Abba, a brit Cliff Richard, Olivia Newton-John, vagy a The Shadows együttes, az izraeli Ofra Haza és Dana International, nem is beszélve a svájci színekben induló Celine Dionról.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Pop

Ajánlott bejegyzések:

  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr397851576

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard