Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Budapesti nézőpontok

Budapesti nézőpontok

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 05. 13.
Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

Szembe mersz nézni azzal, akivé válhattál volna?
2025-10-13 17:08:25

Vigh Bálint új független filmje, a KONEKT az önismeret és a traumafeldolgozás kérdéseit vizsgálja egy

Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
2025-10-10 17:00:00

Megjelent az Artisjus első Dalszerző Bookazin kiadványa, amely több mint száz év magyar zenetörténetét

további bejegyzések a szerzőtől »

Nézőpontok - Budapest a fotóriporterek és a divatfotósok szemszögéből címmel nyílt szabadtéri kiállítás az Urbitális Majális - Nagyvárosfesztivál részeként szerdán a fővárosban; a hazai fotósok munkáit felvonultató tárlat május végéig látható a Városháza Parkban.

A fotográfusok más szemmel nézik a dolgokat: a képek vidámak, üdék, derűsek és szomorúak is, "olyanok, mint mi Budapesten" - mondta a megnyitón Ikvai-Szabó Imre főpolgármester-helyettes, hozzátéve: az esemény célja, hogy az itt lakók és az idelátogatók számára is új szemszögből mutassa be a főváros ismert és ismeretlen arcait.

Szavai szerint a város furcsa állapotban van, mintha át akarna alakulni, s keresi helyét a XXI. században. A Városháza Parkban épül majd fel az új Városháza 2011-12 körül, s akkor majd a ház falain belül is lesznek a fotók, hiszen a művészetnek mindenhol teret kell adni - hangsúlyozta.

Bánkuti András fotóriporter, a kiállítás kurátora elmondta: Budapestet és a divatfotót szeretné közelebb hozni ez a kiállítás. A legbefutottabb fotósoktól kezdve a legfiatalabb alkotókig összesen 14 ismert fotográfus víziója elevenedik meg Budapestről, a városi mindennapok és a fővárosi divat viszonyáról a Merlin Színház előtti területen. A tárlat képeinek nem a dokumentarista megközelítés, hanem a szokatlan nézőpontok és a divat az alapja.

Az érdeklődők Korniss Péter, Benkő Imre, Fejér Gábor képei mellett Marton Szilvia, Pataky Zsolt és Sárközy Marianna fotográfiáit is láthatják. Baricz Katalin a divatfotográfia hagyományait követve többnyire fekete-fehér képeket állít ki. Hajdu András és Lábady István divatképeivel a hozzáértők több lapban és kiállításokon is találkozhattak. A fotográfusok közül a legfiatalabb Sztankó Bálint felvételei, Fazekas István, Túry Gergely, Végel Dániel és Bánkuti András művei láthatók a helyszínt szegélyező térfalon.

A csaknem 50 nagyméretű képen az érdeklődők a többi között az Erzsébet teret, a Széna teret, a Szabadság hidat, a Józsefvárost, a Budapest Parádé egy pillanatát, valamint egy-egy jellegzetes arcot láthatnak.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Képző Fényképészet, fotó

Ajánlott bejegyzések:

  • Pogány Induló meghódítja Európát - jön az EU Rap Tour ’26 Pogány Induló meghódítja Európát - jön az EU Rap Tour ’26
  • Újra színpadon Eötvös Péter utolsó operája, a Valuska Újra színpadon Eötvös Péter utolsó operája, a Valuska
  • Tori Amos: az „In Times of Dragons” albumával érkezik Magyarországra Tori Amos: az „In Times of Dragons” albumával érkezik Magyarországra
  • Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban
  • Kortárs művészeti seregszemle a Bálnában: jön a BCT 2025 Kortárs művészeti seregszemle a Bálnában: jön a BCT 2025

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr427851610

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard