Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Monstre jamaikai fesztivál a Hajón

Monstre jamaikai fesztivál a Hajón

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 05. 23.
Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

A nyár ritmusai a BJC-ben
2025-07-02 08:17:33

A Budapest Jazz Club nyáron is gondoskodik arról, hogy a jazzrajongók ne maradjanak élmények nélkül.

Családi titkok, közéleti drámák – A Pulszky-levelezés feltárja a múltat
2025-07-01 11:56:45

A Pulszky család 1867 és 1911 között íródott 331 levele nem csupán személyes vallomásokat és meghitt

Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

további bejegyzések a szerzőtől »

Az A38 Hajó ad otthont az egész világon átívelő HELP Jamaica! jótékonysági rendezvény sorozat magyarországi eseményének, melyen fellép a hazai reggae-mozgalom színe-java. Az egész napos program bevételét a HELP Jamaica projekt támogatására fordítják a szervezők.

Budapest eddigi talán legnagyobb közös reggae-megmozdulására, amelyre mintegy 1000 látogatót várnak, valóságos fesztivál-hajóvá változik majd az A38. A jótékony cél mellett (az összes fellépő gázsi nélkül lép fel) Jamaika zenei kultúrájának magyarországi ünnepe lesz ez a koncert, melynek során felvonul minden, amit ez a kis karibi ország az egyetemes zenének adott, ami abból hazánkba is eljutott és követésre talált.

A kora este kezdődő színes programban egymást érik majd a jobbnál-jobb koncertek, legyen az roots reggae, ska, vagy dancehall, a nyitott teraszon pedig véget nem érő soundsystem show keretében egyesűl a budapesti selektor had.

Help Jamaica! Budapest

Zenekarok:

Ladánybene 27
Riddim Colony
Knotty Headz
Budapest Riddim

Sounds/dj-k:


Afro Soul Sound
Sound Sistaz
Tribe of Judah Sound
Love Alliance Crew
Sababa Sound
Irie Maffia Sound
Selekta Matik
Selekta Zilio
Selekta Áfonya
Az egyedülálló fesztiválnap elsősorban tehát a kiadós és feledhetelen szórakozásról szól, de nem feledjük mindez jótékony és fontos cél érdekében történik: az A38 különböző részein Help Jamaica! információs pontokat létesítenek, ahol plakátokról, foto-kollázsokból, infószövegekkel és filmes prezentáció segítségével lehet a Help Jamaica! céljairól, projektjeiről tájékozódni.
Help Jamaica!

A berlini székhelyű „Help Establish Library Projects in Jamaica” vagyis a HELP Jamaica! egyesület jamaikai és amerikai partnerszervezeteivel közösen, meglévő könyvtárakat és közösségi intézményeket támogat Jamaika legszegényebb negyedeiben. A 2009-es évben további célként, új, önálló olvasó- és tanuló-centrum felépítését tűzte ki maga elé a működő „Trench Town Reading Centre” mintájára, Kingston „Cassava Piece” közösségében. A vadonatúj központ főtámogatója és fővédnöke napjaink dancehall-szupersztárja Mavado.

A segítséghez sok pénzre van szükség, így került sor az úgynevezett HELP Jamaica Charity Month kikiáltására. Az egész június a támogató események jegyében zajlik majd Ausztráliától, az Egyesült Államokon át egészen Jamaikáig. A karitatív hónap során természetesen Európa számos országában is egymást követik majd az előadók, zenekarok, promóterek és soundsystemek önzetlen közreműködésével megrendezett reggae koncertek és partyk, hogy minél többekhez eljuthasson az információ és a rendezvények bevételeivel konkrétan is támogassák a projekt sikerét.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Pop Soul, rnb

Ajánlott bejegyzések:

  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr817852238

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard