Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A szuperserpa tizenkilencedszer is megmássza a Mount Everestet

A szuperserpa tizenkilencedszer is megmássza a Mount Everestet

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 05. 25.
Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
2025-10-21 17:46:53

A Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész-házaspár által alapított Fesztivál Akadémia  Budapest

Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

további bejegyzések a szerzőtől »

Apa, a megszállott serpa már tizennyolcszor megmászta a Mount Everestet. Már évek óta csak saját rekordjait dönti meg, senki rajta kívül nem hódította még meg ennyiszer a hegyet. Azt ígéri, jövőre megint megmássza.

A 49 éves férfi május 21-én tért vissza Katmanduba utolsó mászása után, de máris kijelentette, hogy jövőre is felmegy a hegyre. Mászásaival a globális felmelegedésre, és a Mount Everest romló állapotára próbálja felhívni a figyelmet. Nem csak a jég olvadása az aggasztó – mondja Apa -, de az is, amennyi szemét lepi el a hegycsúcsot.

Apa és csapata egy korábbi akciójuk során már 5 tonnányi szemetet hordtak le a hegyről, de még mindig van mitől megtisztítani a hegyóriást, így Apának - aki 1990 óta tér újra és újra vissza a csúcsra - esze ágában sincs nyugdíjba vonulni. „Csak egy Mount Everestünk van, ne tegyük tönkre” – mondja a hegymászó, aki a maga 18 mászásával rekorder, de rajta kívül még rengetegen másszák meg évente az Everestet. Csak az idei tavaszi szezonban több mint 100-an voltak fent, amióta pedig 1953-ban Edmund Hillary and Tenzing Norgay először meghódította a hegyet, már körülbelül 3000-szer tették ezt meg más hegymászók is.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Környezetvédelem Sport Egészség Test Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • 15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen 15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen
  • Jön a Budapest SUP Fesztivál Jön a Budapest SUP Fesztivál

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr867852344

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard