Bernhard Henrik Crusell finn születésű klarinétművész és zeneszerző klarinétkvartettjeiből adott közre egy válogatást a Hungaroton; a művek főszereplője Horváth László klarinétművész, aki a lemezen a Trio Dumas-val alkotott négyest.

Bernhard Henrik Crusell (1775–1838) finn születésű klarinétművész és zeneszerző a klasszicizmus és a kora romantika határán alkotott. Műveiben svéd és finn népzenei elemeket is használt. "Egyéni a hangja, műveit egyaránt élvezetes játszani és hallgatni" - fűzte hozzá Horváth László, aki a fiatal muzsikusokból álló Trio Dumas közreműködésével vette lemezre Crusell kvartettjeit. A kamaraegyüttesben Joseph Puglia hegedűn, Chaim Steller brácsán, Kőszeghy Örs gordonkán játszik.
"Először 2007 decemberében hallottam őket a Bartók Emlékházban, akkor döntöttem úgy, hogy Athos, Portos és Aramis mellé szegődöm, mint az öreg D'Artagnan - mondta Horváth László a trióról. Hozzáfűzte: ez volt az első közös munkájuk, és nagy jövőt jósol a három tehetséges zenésznek.
Horváth László klarinétművész vonzódik a ritkaságokhoz, a hazai klarinétos szakma csodájára jár hatalmas kottatárának. Pályafutásának eddigi több mint negyven évének háromnegyedét a Magyar Állami Hangversenyzenekar szólóklarinétosaként töltötte el. Ő mutatta be Magyarországon az amerikai Aaron Copland Concertóját (a szerző vezényletével 1973-ban), és Nielsen Klarinétversenyét is számos alkalommal műsorra tűzte. Megemlítette, hogy Seiber Mátyás Concertinóját, Wolf Péter Concerto in D'ecent című alkotását, Oláh Tibor, Durkó Zsolt, valamint japán és francia zeneszerzők műveit is játszotta. "Veress Sándor Klarinétversenye döbbenetes hatással volt rám; svájci tanítványa, a világhírű oboaművész, Heinz Holliger hívta fel rá a figyelmemet. A szerző 1989 előtt persona non grata volt a saját hazájában, és én hoztam őt haza, erre nagyon büszke vagyok" - fogalmazott Horváth László.
Korábbi Hungaroton-lemezein XX. századi magyar zeneszerzők művei és régebbi klarinétzenék egyaránt szerepelnek. A Crusell-lemez előtt XX. századi klarinétzenét rögzített, majd következett a Clarinetto all’ungherese, amelyen Weiner Leó, Szervánszky Endre, Hajdú Mihály és Veress Sándor versenyművei kaptak helyet.
Horváth László Liszt-díjas klarinétművész 1945-ben született Kőszegen. Diplomáját 1969-ben szerezte meg a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán. 1998 és 2006 között a Szombathelyi Szimfonikus Zenekar igazgatója volt. Szólistaként szerepelt Európa szinte minden országában, Japánban, Tajvanon, Kanadában és Ausztráliában is.