Két ütemben, közel 50 millió forintért teljesen felújították Gyulán az úgynevezett Kapus-hidat. A pénteki átadási ünnepségen Perjési Klára, a város polgármestere elmondta, hogy az első ütemben, a belváros rekonstrukciójának részeként, az önkormányzat saját forrásból látta el a hidat egyebek mellett díszburkolattal, és zárta el a gépjárműforgalom elől.

A hivatal elnöke válaszában közölte, hogy az eljárás hosszúságára való tekintettel a jövő hét hétfőjétől egyelőre ideiglenes védettséget kap a híd, de még abban a hónapban a szaktárca vezetője elé terjeszti a véglegesen műemlékké nyilvánításról szóló javaslatot. A Kapus-híd eredetileg fából készült még Mária Terézia korában - ismertette a híd történetét Czeglédi Imre történész.
Mint mondta, azért nevezeték el Kapusnak, mert az egykori Fehér-Körösön átívelő híd egyben vámszedőhely is volt.
A fahíd azonban nehezen viselte az árvizeket és az időjárás viszontagságait, ezért már 1807-ben kezdeményezték a végleges kőhíd megépítését. A vármegye azonban jóval később, többszöri áttervezések után csak 1815-ben döntött arról, hogy 16.906 forintot fordíthatnak az új híd megépítésére.
A kétnyílású téglaboltozatos hidat egyébként impozánsnak nevezte a történész, hiszen egy-egy nyílás 12 méter hosszúságú, s ez a nyílásméret jelenleg Magyarországon, a régi hidak közül a legnagyobb.