Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Felrobban a Corvin áruház teteje

Felrobban a Corvin áruház teteje

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 06. 09.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Szombat 13-án a kívülről és belülről megújult Pesti Est szűri össze a levet a Corvintető stábjával, hogy nyári partyt tartson a Blaha Lujza téri nagyáruház negyedik emeletén.

Célkeresztben No.1.


Ha roots reggae, Riddim Colony, ha dancehall, Riddim Colony. Nem véletlen, hogy az estét Magyarország első számú eredeti nyelven megszólaló reggae-zenekara nyitja: a kőkemény „riddim-szekcióra”, a dob-basszus-gitár-billentyű elemi erejű összjátékára „rádolgozó” háromtagú fúvósrészleg és az egészet irányító énekes, a főleg angol-patois nyelven szövegelő G.Ras komoly mondanivalóban is bővelkedő, meglepően hiteles, mindig magával ragadó előadása.

Mindez megerősítve két kiváló énekesnő finom és precíz vokáljával – nos, ez a RC reggae vibe-ja. Mindez csak első olvasatra könnyű feladat, hiszen a látszólag egyszerű reggae-t jól játszani igazán csak keveseknek sikerül.

A 2005-ben alakult Riddim Colony kezdetektől fogva önálló kompozíciókat mutat be, egyrészt saját szerzeményeket, másrészt a zenekar által feldolgozott riddimeket saját verzióban, saját szövegekkel. 2008-as debütáló lemezük és a 2009 januárjában megjelent What A Day négyszámos EP után májustól itt az énekes G.Ras riddimekre felvett Burn Fyah című első önálló albuma, így a Riddim Colony koncertjébe egy valódi lemezbemutató is beékelődik.

Célkeresztben No.2.

Az este további részében a radiocafé dj-i – Infra Gandhi, Cyborg Templar, Konrád - reptetnek és táncoltatnak funkból, drum and bassbe, jazzből etnóba, éjszakából a hajnalba.

Helyszín: Corvintető, VIII. Budapest, Blaha Lujza tér 1-2., Corvin Áruház, bejárat a Somogyi Béla utcából
Időpont: 2009. június 13. 21:00
Belépés: ingyenes

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Rock Média Pop Alternatív Elektronikus Punk Könnyűzene Koncertpiac Jazz, etno

Ajánlott bejegyzések:

  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött
  • Itt a When The Music’s Over legújabb single-je: Moonlight Drive Itt a When The Music’s Over legújabb single-je: Moonlight Drive
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa
  • Januárban ismét Tribute Maraton! Januárban ismét Tribute Maraton!
  • A magyar rockzene történetét bemutató képregény jelent meg A magyar rockzene történetét bemutató képregény jelent meg

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr77853322

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard