A XV. Nemzetközi Bábfesztivál kezdetére időzítette Békéscsaba és a Békés Megyei Önkormányzat azt a közös rendezvényét, amelyet korábban a megye kezdeményezett Otthonunk Békés megye címmel - közölte a megyei közgyűlés elnöke sajtótájékoztatón pénteken, Békéscsabán.

A megye által szervezett rendezvénysorozat eddig 26 településen mutatkozott be, ahol a vendéglátók megismerkedhettek az önkormányzati munkával, az ott működő megyei intézmények, valamint a megye érdekképviselő, érdekérvényesítő és hagyományőrző tevékenységével és történelmével.
Domokos László fontosnak nevezte a megyetudat erősítését, s mint mondta, ennek egyik megnyilvánulásaként a közeljövőben mind a hat érintett békéscsabai intézmény falán tábla fogja jelezni, hogy azokat a megyei önkormányzat működteti.
A közgyűlési elnök a jó együttműködés egyik példájaként említette a felvezető programokkal már pénteken megkezdődött, de hivatalosan szombaton nyíló békéscsabai bábfesztivált, amelyet a megye egyik intézménye, a Napsugár Bábszínház szervez. Mint mondta, bízik abban, hogy az öt országból érkező 11 társulat előadásai felhőtlen kikapcsolódást fognak nyújtani a város lakóinak és az érdeklődőknek.
Vantara Gyula, Békéscsaba polgármestere úgy vélte: a bábfesztiválon a gyermekeknek olyan élményekben lehet részük, amelyek megalapozzák a "felnőtt" színházi előadások és a könyvtárak látogatását is, hiszen, ha játékos formában is, de a "magas kultúrát" élvezhetik az előadások során.
Lenkefi Zoltán, a Napsugár Bábszínház vezetője, a fesztivál szervezője felidézte, hogy Békéscsabán, kisebb előzmények után, először 1968-ban rendezték meg a bábfesztivált, s a rendezés színvonala már akkor kiérdemelte a Nemzetközi Bábművész Szövetség támogatását is. Az igazgató hozzátette: reméli, hogy a hazai és a külföldi - egyebek mellett Olaszországból és Indonéziából érkező - társulatok nívós előadásaikkal bizonyítják a bábszínházak létjogosultságát.