Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Szenzáció: Mona Lisa meztelenül

Szenzáció: Mona Lisa meztelenül

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 06. 15.
Hurrá, itt a gyereknap!
2022-05-29 07:23:43

Nincs jobb vasárnapi program, mint járni egyet az Állatkertben, ahol már megnyílt a lepkekert is, és cukin

Huszonhárman keresik a kiutat
2022-05-28 16:41:30

Június 8-án a Pintér galériában nyílik meg az a különleges kiállítás, amelyet a közelmúlt viszontagságai

Film készült a legendás magyar hegymászóról
2022-05-27 14:31:51

A megtörtént eseményeken alapuló film ősszel kerül a mozikba. Erőss Zsolt 2002. május 25-én, 10.30-kor

Itt a várva-várt Esterházy koncertsorozat
2022-05-26 07:19:06

Újra nagy nevek érkeznek Kismartonba, május végétől decemberig tartanak a komolyzenei rendezvények a

további bejegyzések a szerzőtől »

Két, meztelen Giocondát ábrázoló festményt is kiállítottak Vinciben, Leonardo szülőhelyén azon a tárlaton, amely a világ egyik leghíresebb festményének és ihletéseinek több évszázadát öleli fel.

Az egyik művet magának Leonardónak tulajdonítják a kutatók. Ez a festmény, mint Alessandro Vezzosi, a múzeum igazgatója elmondta, Joseph Fesch bíborosnak, I. Napóleon császár nagybátyjának tulajdona volt. Nagy műgyűjtő hírében állt, övé volt valamikor Leonardo Szent Jeromos című alkotása is, amely jelenleg a Vatikáni Múzeumokban látható. Vezzosi szerint különös, hogy nagyon kevés művésztörténész ismeri a meztelen Giocondákat, holott ennek változatai legalább három, Leonardóhoz közelálló festőiskolánál, egy lombardiainál, egy flamandnál és egy franciánál is megtalálhatók.

A hét végén megnyílt, s szeptember 30-ig látható Jocondák: Monna Lisától a meztelen Giocondáig című kiállítás további szenzációjának számít egy kis táblakép, amelyet az Uffizi képtár raktárában találtak meg és amelyet erre az alkalomra restauráltak. Egy spanyolországi, „felöltözött” verziót is elhoztak a madridi Pradóból, ennek alkotója azonban ismeretlen.

A tárlat rendezői összegyűjtötték továbbá azokat a Gioconda-ábrázolásokat, amelyek a 16. századtól napjainkig születtek, köztük Marcel Duchamps bajuszos Mona Lisáját, Jean Margat ötven „Gioconda-rombolását”. Bőségesen láthatók a rejtélyes mosolyú reneszánsz hölgy által inspirált digitális ikonográfiából, valamint azokból a látványos tudományos elemzésekből, amelyeket Pascal Cotte végzett az eredeti, a Louvre-ban látható alkotáson.

A kiállítás bevallott célja, hogy tovább folytassák a kutatásokat Leonardo halhatatlan modellje azonosítását illetően. A legújabb elméletek szerint az 1503 és 1514 között készült festmény egy Lisa Gherardini nevű fiatal firenzei hölgyet ábrázol, de vannak olyan vélemények, hogy Mona Lisa valójában férfi és ez az egyik titka különleges arckifejezésének.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kiállítás Múzeum Külföld Képzőművészet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Ingyenjeggyel és Tiziano-kiállítással ünnepel a Bécsi Szépművészeti Múzeum Ingyenjeggyel és Tiziano-kiállítással ünnepel a Bécsi Szépművészeti Múzeum
  • Itt a Műtárgyak éjszakája, az ősz legszínesebb programsorozata Itt a Műtárgyak éjszakája, az ősz legszínesebb programsorozata
  • Huszonhárman keresik a kiutat Huszonhárman keresik a kiutat
  • Meteoritok a Duna-parton Meteoritok a Duna-parton
  • Stimulus és Departure a Pesti Vigadóban Stimulus és Departure a Pesti Vigadóban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr267853736

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard