Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A mai szülők „kütyügenerációt” nevelnek

A mai szülők „kütyügenerációt” nevelnek

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 06. 17.
Teljes a B My Lake 2025 programja: 70+ DJ, divatshow és díjnyertes filmek a Velencei-tónál
2025-07-10 10:23:28

A 2025-ös B My Lake fesztivál minden eddiginél színesebb programkínálattal tér vissza július 24. és 26.

„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

további bejegyzések a szerzőtől »

Egy nemrég közétett kutatás szerint napjainkban az amerikai szülők olyan nemzedéket nevelnek, amelyik már teljesen otthonos az okostelefonok, a laptopok, a számítógépek és a videojátékok használatában.

Az amerikai háztartásokban a négy és tizenegy év körüli gyermekeknek átlagosan 11 elektromos kütyüjük van az NDP Group kutatóintézet felmérése szerint - olvasható a Yahoo tudósításában. És ha mégsem lenne elegendő masinájuk, akkor a közeljövőben nyugodt szívvel számíthatnak újakra, a szülők egyharmada ugyanis úgy nyilatkozott a megkérdezés során, hogy az elkövetkező egy évben szándékában áll valamilyen (újabb) szórakoztató elektronikai eszközt venni a gyermekének.

A kisgyerekek leginkább elektronikus oktató eszközre számíthatnak a szüleiktől, az idősebbek pedig mobiltelefonra vagy digitális kamerára. A nemek megoszlása is érdekes ezen a téren: a lányok gyakrabban kapnak - és használnak - mobiltelefont és laptopot a fiúkkal összehasonlítva, legalábbis ezt jelzi az utóbbi években megfigyelhető irányzat az NPD kutatásai szerint. Összességében azonban a gyerekek kevésbé szeretnek mobiltelefonon beszélgetni, inkább SMS üzeneteket és képeket küldenek barátaiknak: e funkciók kihasználása elképesztő méreteket öltött az utóbbi években az amerikai gyerekek körében.

Bár a televíziózás és a számítógépezés még mindig a két legnépszerűbb foglalatosság a számukra, ma már azonban nagy felbontású (HD: high definition) tévét néznek és a régi asztali PC-ket felváltották a laptopok.
Emellett sokkal többet hallgatnak digitális zenét (például iPodon) az utóbbi években, mint pár évvel ezelőtt: 2005-ben pusztán 6 százalékuk használt ilyen készüléket, a mostani felmérés alapján már több mint egyharmaduk. A hordozható kis masináknak köszönhetően is virágzik a hálózatokon - így mobil interneten - keresztül letölthető digitális tartalom. A zenéken kívül rendkívül keresettek a tévésorozatok és a videoklipek is.

Természetesen óriási népszerűségnek örvendenek a gyermekek körében a kifejezetten erre a célra kifejlesztett játékmasinák, a konzolok is: az Xbox 360, a PlayStation 3 és Nintendo Wii a legfelkapottabb márkák. Minden negyedik gyereknek van saját játékkonzolja, akinek pedig nincs, az átmegy a barátjához játszani.

Az NPD kimutatása szerint a szórakoztató elektronikai eszközök egyre szélesebb spektruma ellenére még mindig a videojáték a legnépszerűbb médium a fiatalabb amerikai gyermekek körében.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Média Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • „A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata „A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
  • Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében
  • „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni
  • Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson
  • A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr57853850

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard