Negyven éve, 1969. június 22-én fejezte be rövid, fényes sikerekben és magánéleti kudarcokban bővelkedő rövid életét Judy Garland, az amerikai szórakoztatóipar egyik legfényesebb csillaga.

Alig volt tizenhét éves, amikor az Óz, a csodák csodája révén a földkerekség legnépszerűbb színésznője lett. Minden nagykorú kollégájánál több rajongó levelet hozott neki a postás, egyszerre két filmje is szerepelt a tíz legnézettebb film között, és lemezei is szépen fogytak. A "zenés filmek királynője" 1939-től évente két filmet forgatott, partnerei között volt Fred Astaire és Gene Kelly, és meghódította a közönséget az Andy Hardy sorozatban is.
A negyvenes évek végétől az MGM által diktált tempót csak ajzószerekkel bírta: állítólag maga a stúdió adott neki először serkentő tablettákat. Idővel inni is kezdett, és többször kísérelt meg öngyilkosságot, végül egyre gyakoribb nyilvános botrányai miatt 1950-ben felmondták szerződését. Egy ideig úgy tűnt, képes lesz talpra állni: nagysikerű színházi fellépései után komoly, drámai szerepeket kapott az Ítélet Nürnbergben és a Csillag született című filmekben. Amikor utóbbi alakításáért 1954-ben mégsem neki ítélték az áhított Oscar-díjat, depressziója kiújult és drogfüggő is lett.
A hatvanas években egyre kevesebb lehetőséghez jutott, azok egy részét is lemondta, a közönség kifütyülte, producerei beperelték. Katasztrofális anyagi helyzetbe jutott, a megfáradt színésznőt 1969. június 22-én, két héttel negyvenhetedik születésnapja után találták holtan fürdőszobájában. Halálát a hivatalos vizsgálat szerint gyógyszer-túladagolás okozta, de lehetséges, hogy az anorexia avagy a hepatitisze miatti májkárosodás végzett vele.

Három gyermeke született, közülük Liza Minelli maga is a zene és film világában futott be karriert. Judy Garland kétéves korától haláláig megállás nélkül dolgozott: 43 filmet forgatott, tucatnyi lemezt készített, majd félszáz tévéműsorban szerepelt, több mint ezer koncertje volt. Kétszer jelölték Oscar-díjra, végül életmű-díjat kapott, elnyerte a legjobb zenés színházi produkciónak járó Tony-díjat, 1962-es koncertlemezét öt Grammy-díjjal tüntették ki.