Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Nézz ki a Teraszra!

Nézz ki a Teraszra!

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 06. 24.
Elstartolt a Művészetek Völgye
2026-07-24 15:13:09

Ma reggel hivatalosan is kezdetét vette a 35. Művészetek Völgye: július 24. és augusztus 2. között ismét

Szavakkal festeni
2026-07-16 12:47:33

Értékes készségeket fejleszt a Hagyományok Háza ősszel induló képzése A jó mesemondó - Kovács Ágnes

Az emberség ünnepe
2026-07-15 14:46:33

Immár 19. alkalommal rendezik meg 2026. augusztus 4-8.között az Ördögkatlan Fesztivált, melynek

„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

további bejegyzések a szerzőtől »

Érdemes lesz ellátogatni a Teraszra a következő két napban: június 24-én az Experidance, 25-én pedig a Csík zenekar szórakoztatja a közönséget, utóbbi illusztris vendégek társaságában.

Az ExperiDance tényleg feltalált valamit, és ez a Kárpát-medence számtalan dialektusának ötvözése a modern show-műsorok világával. A térség tánctípusai egytől, egyik lenyűgözően izgalmasak, és ha mindez egy látványos vizuális világgal, no meg egy sodró lendületű sztorival van fűszerezve, nincs mese, minden néző megadja magát. Ráadásul itt van! Mármint mese. Fazekas Mihály Ludas Matyi története elevenedik meg a tánc nyelvén, és Törőcsik Mari előadásában, hiszen a színészlegenda is szereplője a színpadi adaptációnak.

Kortárs örömzene népi motívumokkal

A Csík zenekar egyértelműen a fenntartható szellemi fejlődés kultúrnagykövete, olyan zenészek, akik múlt és jelen, identitás és modernitás színvonalas közvetítői, legyen szó Kiss Tibi (Quimby) ihletett balladájáról, vagy egy Kalotaszegi keservesről. Ezen az estén a képzőművész – énekes – szerző is fellép velük, csakúgy, mint Ferenczi György, ki a “kezével citerázik, az orrával orgonázik, a fülével figurázik, a szemével gurgulázik, a szájával vacsorázik" – egy modern zenebohóc, tele humorral, rock and rollal, és drámaisággal. Szellemes rock-hip hop-blues-reggae Petőfi-feldolgozásai és kiváló szájharmonika-játéka legutóbb Párizsban aratott hatalmas sikert.


Mi a Terasz?

A Terasz egy jó kis nyári, laza, közösségi hely, a városlakók paradicsoma. Ismerős arcok, barátok, haverok, fiatalok és idősek, tornacipősök és nyakkendősök, bringások és autósok, művészek és üzletemberek, szinglik és párok találkozóhelye. A Teraszunk kellően nagy, befogadó, kedves és sármos.
Koncertszínház és Gasztro-tér egyben. Egy hely, ahol a kulturális és gasztronómiai élmények találkoznak. Izgalmas esti előadások, klassz vacsorák, hangulatos beszélgetések várnak Rátok, akár kettesben, akár társaságban. Három héten át a legszínvonalasabb magyar produkciókból válogathattok: látványos táncelőadások, különleges koncertek és lenyűgöző színházi darabok alkotják a programot.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Folk

Ajánlott bejegyzések:

  • „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
  • „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra” „Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
  • Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen Csűrök között szól a világ – Jubileumi fesztivál Kalotaszegen
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián Kárpát-medencei népek élő hagyománya a Zeneakadémián

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr797854328

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása