Szex-szimbólum és tv-sztár volt az 1970-es években, majd legalább ekkora visszhangja volt Ryan O'Nealhez fűződő csaknem három évtizedes románcának. Előbb azért harcolt, hogy komolyan vegyék mint színésznőt, élete utolsó éveiben pedig a rákkal vívott küzdelmét tette közüggyé. Farrah Fawcett így, vagy úgy, de mindenképpen nyomot hagy a szórakoztatóiparon.

"Beágyazódott az amerikaiak szívébe és öntudatába, mint egy korszak jelképe" - mondta róla Robert Thompson, a Syracuse-i Egyetem közönségkultúrával foglalkozó professzora.
Fawcett pályafutása végéig megmaradt elsősorban tévészínésznőnek, de több nagyfilmes alakítása is elismerést váltott ki a szakmában. A nyolcvanas években forgatott filmdrámákban, a Szélsőségekben (Extremities) és az Égő ágyban (The Burning Bed) játszott szerepeiért Arany Glóbusz-díjra jelölték. A legnagyobb visszhangot azonban a rákbetegségéről forgatott dokumentumfilm, Farrah,s Story (Farah története) váltotta ki, amelyet májusban mutattak be az amerikai tv-állomások.
"Szörnyű, fájdalmas dolog volt végignézni. Farrah Fawcettnek sikerült olyasmire rátalálnia, amely a sötétség szívébe néz, úgy, ahogyan sok filmnek soha nem sikerült" - vélekedett Thompson. A színésznő "se vele, se nélküle" kapcsolata Ryan O'Neallel valódi Love Story-vá vált - 1970-ben ez a film tette híressé párját -, amikor 2006-ban, Farrah betegségének elhatalmasodásakor a férfi végleg visszatért hozzá.
"Az, ahogyan az életéért küzdött az utolsó években, hosszú időre helyet biztosít neki a popkultúrában, és sokan bálványozni fogják őt a következő években" - jelentette ki Matt Roush, a TV Guide magazin vezető kritikusa.