Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Továbbra is titok marad a legendás recept

Továbbra is titok marad a legendás recept

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 06. 26.
Népi ritmusok és legendás éjszakák Gombaszögön
2025-07-14 18:00:00

A Felvidék legnagyobb ifjúsági-kulturális rendezvényén, a Gombaszögi Nyári Táborban idén is különleges

Rock, család, Balaton: közeleg a 17. TÁBOR Fesztivál
2025-07-14 11:02:30

Augusztusban ismét benépesül Alsóörs, ahol a hazai rock- és metalélet nagyjai, családbarát programok és

Zene, ami összeköt - országjárásra indul a Concerto Budapest
2025-07-11 18:00:00

A klasszikus zene erejével szeretné közelebb hozni az embereket egymáshoz és a kultúrához a Concerto Budapest

Tánc, zene, mesterségek: a Hagyományok Háza beköltözik a nyári fesztiválokra
2025-07-11 11:07:40

Legyen szó kézműves foglalkozásról, táncházról, népzenei koncertről vagy mesemondásról, a Hagyományok

további bejegyzések a szerzőtől »

Több ezer résztvevőt, köztük elsősorban családokat várnak a tiszacsegei halászléfesztiválra, amelyet az idén július 4-én második alkalommal rendez meg a Tiszacsegei Halászcsárda - jelentette be Nagy Sándor, az étterem tulajdonosa csütörtökön a helyszínen tartott sajtótájékoztatón.

Emlékeztetett rá, hogy tavaly az első alkalommal megrendezett halászléfesztivál igen nagy sikert aratott, akkor több mint háromezren keresték fel a csegei Tisza-partot az egésznapos programsorozaton.

A rendezvénnyel elsősorban a méltán híres csegei halászlé hírnevét szeretnék öregbíteni egyúttal népszerűsítve a hajdú-bihari Tisza-parti település turisztikai attakcióit.

Az idei fesztiválon is több ezer adag halászlét főznek szabadtéri üstökben.
A csegei halászlé titkos receptúráját Szalai János csárdavezető ugyan nem árulta el, annyit azonban elmondott, hogy több mint húsz éve ugyanazok a szakácsok kizárólag tiszai halakból, Kalocsa környéki paprika felhasználásával főzik.

A halászlé titkaihoz tartozik, hogy nem olyan sűrű mint a szegedi vagy a bajai halászlé, kevesebb benne a pépesített alapanyag.

Az idei program kapcsán elmondta azt is, hogy hajnali öt órakor kezdik majd a halászléfőzést, a hozzávalókat frissen vásárolják a tiszai halászoktól. Az elkészült ételt féláron kínálják a látogatóknak. A helyiek szerint a tiszai halnak a legfinomabb a húsa, mivel "egész nap edzésben van", úszik a Tiszában, ezért kevéssé zsíros.

A gasztronómiai parádéhoz egész napos kulturális programsorozat is kapcsolódik. Verdes Ferenc programszervező ezzel kapcsolatban elmondta: elsősorban családokat várnak, ugyanis a legkisebbektől a legidősebbekig szerveztek programokat erre a napra a Tisza partjára. A kicsiknek például tiszacsegei óvónők irányításával tartanak játszóházat, de lesz lovasbemutató, hőlégballon-függeszkedés, népi iparművészeti kirakodóvásár és íjászbemutató is. Az utóbbi kapcsán érdekességként említette, hogy a Kara Boga Íjász Egyesület hatféle íjat mutat be az ősmagyar íjaktól egészen a NASA által kifejlesztett lézerirányzékú számszeríjig.

A jó hangulatról néptánccsoportok, tűzoltódalárda, nosztalgia táncdalbemutató, este pedig retrodiszkó gondoskodik a csegei Tisza-parton.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Test Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
  • Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
  • Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében
  • „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni „Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr297854462

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard