Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Hollywood személyes ajándéka minden háztartásnak

Hollywood személyes ajándéka minden háztartásnak

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 07. 13.
Színpadra lépnek a győztes fiatalok
2022-06-23 11:11:02

Június 26-án 17:00 órától ifjú muzsikusok ingyenes hangversenyére kerül sor a Pesti Vigadóban a Szent

A fesztivál, ahol megkérték a kezemet
2022-06-22 11:21:30

Gyorsan pergő kémdráma, thrillerszerű bosszúfilm, találkozások és leánykérés – ilyen volt a II. Magyar

Fejtsd meg a költők titkait!
2022-06-20 09:58:18

Artisjus és Év gyerekkönyve díjat kapott Fenyő D. György  Útikalauz a vershez c. kötete. A Pagony

Ünnepel a világhírű magyar zeneszerző
2022-06-19 12:05:42

Július 2-án a 75 éves Orbán György tiszteletére rendeznek koncertet a BMC-ben. Az egyik legtöbbet

további bejegyzések a szerzőtől »

Miközben a mozikban egyre több animációs filmben - G-Force, vagy a Jégkorszak 3 - látható a professzionális háromdimenziós grafika, addig a videojátékokban is hasonló 3D-s technológiával próbálkoznak a fejlesztők és a filmes guruk egymással együttműködve.

A csúcstechnológiát használó játékok gyakran a 3D-s filmek adaptációi. A G-Force című animációs filmből például Xbox 360-ra és PlayStation 3-ra készül egy olyan játék, amelyik kihasználja a jó öreg színes szemüveges Anaglyph 3D-s technológiát, melyet még 1950-ben fejlesztettek ki először. A Disney kiadó emellett egy másik játékot is fejleszt, amely a Walt Disney World és a Disneyland 3D világát dolgozza majd fel és a Toy Story 3D mozikba kerülésekor dobják a piacra - olvashatjuk a Yahoo (www.yahoo.com) írásában.

A 3D-s technológiát sokkal inkább kitágítva a Ubisoft saját 3D-s sztereoszkópikus technológiát dolgozott ki a James Cameron által rendezett Avatar című film játékos adaptációjához, amelyet a múlt hónapban a Los Angeles-i Electronic Entertainment Expo játékkiállításon mutattak be. Ez lesz az első olyan hollywoodi filmes adaptáció, amelyik ezt a valódi 3D-s grafikát alkalmazza. "Az Avatarban először fordult elő velem, hogy tényleg féltem, amikor a filmes szörnyetegek rám támadtak egy játékban" - mesélte James Cameron az E3-on.

Az új technológia új hardveres eszközök elterjedésének is otthont adhat. Az Xbox 360 és a PlayStation 3 játékkonzolok sikere annak idején elősegítette a HD televíziók egyre népszerűbbé válását és a 3D-s televíziót gyártó cégek abban reménykednek, hogy pontosan ugyanez történik majd saját termékeikkel. Persze elsőként csak a technikai újdonságok, illetve a játékok iránt rajongók engedhetik meg maguknak a méregdrága készülékeket, ám később - ahogy a 3D-s tévék ára fokozatosan csökken - a nagyközönség is egyre több ilyen készüléket vásárolhat.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Média Divat Mozi Képzőművészet Dizájn Tévé Külföldi Filmpremier Rajzfilmek Hollywoodi filmipar Képregényfilmek

Ajánlott bejegyzések:

  • A Central Perk titkai A Central Perk titkai
  • Süket sikolyok, ordító némaság Süket sikolyok, ordító némaság
  • Elhunyt Jankovics Marcell Elhunyt Jankovics Marcell
  • Hősök a vágószobában is születhetnének Hősök a vágószobában is születhetnének
  • Családi kiállítással ünneplik a magyar filmrendezőt Családi kiállítással ünneplik a magyar filmrendezőt

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr87855682

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard