Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Milliárdok mágiával

Milliárdok mágiával

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 07. 18.
Macifröccs-himnusz született: BÖBE és NEON LEON közös dala hódítja meg a nyarat
2025-06-30 11:54:28

A málnás fröccs frissítő élményét idézi meg a „Buborékok” című dal, amely az Artisjus Songbook Camp

A Nagyvárosi bujdosó emléke – 71 éve született Kissferi
2025-06-29 16:21:51

Kiss Ferenc zeneszerzőként, énekmondóként és népzenegyűjtőként egész életében a hagyományt szolgálta

Jön a III. Sukorói Tűzugró Fesztivál
2025-06-27 09:00:33

Ismét lángra lobban Sukoró Szent Iván-éji tüze! A nyári napforduló alkalmából koncertek, táncház és

Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

további bejegyzések a szerzőtől »

Négy rendező és hat film, közel ötmilliárd dolláros bevétel - egyelőre ez a Harry Potter-filmsaga mérlege. Kritikusok szerint a legutóbbi két részt jegyző David Yates bábáskodása alatt - különösen a héten a mozikba került Harry Potter és a félvér herceggel - végre megtalálta igazi hangját a produkció. A rendező pedig büszke a keze alól kikerült munkára.

J. K. Rowling regényfolyamának rajongói pontosan tisztában vannak azzal, melyik kötet melyik rendező keze nyomát viseli magán. Chris Columbus nagy munkát végzett a szereplők kiválasztásával és a varázsvilág megteremtésével a Harry Potter és a bölcsek köve, majd a Harry Potter és a titkok kamrája című első két epizódban. Őt Alfonso Cuaron, majd Mike Newell követte a rendezői székben.
Mint David Heyman, a filmsorozat producere elmondta, bár a stúdió felajánlotta nekik, egyikük sem akart több időt tölteni a Potter-gépezettel. Igaz, hogy egy-egy ilyen szuperprodukció több évi munkát jelent egy filmrendezőnek az előkészületektől a film promóciójáig. 

Amikor a Potter-producerek az ötödik epizód rendezője után néztek, brit filmest kerestek, és végül tévés munkái nyomán Yatesnél kötöttek ki. (Ő rendezte a BBC Államérdek című sikeres minisorozatát, aminek moziváltozatát A dolgok állása címmel idén mutatták be.) 

"A legrosszabbat tettem, amit tehettem" - emlékezett Yates a Heymannal való találkozásra. "Félig már hajlottam rá, de akkor azt mondtam neki: +Most azonnal fejezzük be, ez nem lesz jó, rémesen hangzik. Örülök, hogy megismertem. Kiszállok+" - idézte fel a beszélgetést. 

Aztán mégsem szállt ki, és láthatóan nem bánta meg: "Még mindig meglepődöm néha. Tényleg nagyon örülök, hogy csinálhatom. Élvezem és büszke vagyok a munkára" - beszélt róla a közelmúltban egy interjújában.
Heyman abban látja Yates munkájának sikerét, hogy "a jelenetekben rejlő igaz pillanatokat és valóságot akarja visszaadni". Ráadásul képes kihasználni minden helyzetkomikumot. 

A brit rendezőt azért is dicsérik, mert jó irányba terelgette a sorozattal felcseperedett színészpalántákat. A Hermione szerepét alakító, ma már 19 éves Emma Watson felemlegette: Yates egyszer rászólt, hogy ne "játsszon", s amikor sikerült természetesen megoldania a jelenetet, megtapsolta.
"A fantáziavilágtól az érzelmekkel teli valóság felé akartam elmozdulni - ez volt az erősségem mielőtt belevágtam ezekbe a filmekbe, és ezt tudtam belevinni a produkciókba. Még mindig szeretem a varázsvilágot, de azt hiszem érettebb, sötétebb, összetettebb értelmezést vittem bele" - mondta Yates. 

A hatodik rész minapi premierje után a rendező és színészei visszatértek az angliai forgatáshoz. A befejező kötet két részletben kerül a nézők elé. A 2010 novemberi első rész Yates szerint megközelítésében "dokumentumfilm-jellegű", míg a második, 2011 nyarán megjelenő sokkal epikusabb darab lesz.
"Ezek a filmek nagyobbak mindenkinél - a producernél és az írónál is. És ez tökéletesen lenyűgöz" - lelkesedett a 46 esztendős Yates.



tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Külföldi

Ajánlott bejegyzések:

  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
  • Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet Szeptemberben érkezik a mozikba a Hívatlanok – Második fejezet

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr607856098

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard