Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Három magyar is versenyzik a hétvégén Pécsett

Három magyar is versenyzik a hétvégén Pécsett

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2009. 07. 26.
Harminc éves lett a tarkabarka kismadár
2022-05-20 16:54:48

Minden színben pompázó repertoár ugyanakkor apró méretek jellemzik a névadójához sokban hasonlító Kolibri

Érzékeny vagy a szociális problémákra? Akkor ez a te programod!
2022-05-20 13:37:27

Szombaton május 21-én a Dürer Kertben kerül megrendezésre a Charity Fest, ahol a társadalmi ügyek megvitatása

Buborék és menedék Budapesten
2022-05-19 20:35:22

Két kísérletező kedvű, élvonalbeli francia formáció mutatkozik be az Opusban május 20-án és 21-én, az

Ez a legjobb gyereknapi ajándék!
2022-05-19 16:11:39

Ha kisebb, vagy nagyobb gyerekközösséget szeretnénk meglepni május utolsó hétvégéjén, akkor rendeljünk

további bejegyzések a szerzőtől »

Megkezdődött az Operalia szombaton: a Plácido Domingo világhírű spanyol tenor által alapított nemzetközi operaénekes-verseny elődöntőinek és középdöntőjének szombattól hétfőig Pécs, augusztus elsejei döntőjének Budapest ad otthont.

 
A Közép-Európában először megtartott versenyre több mint kilencszázan jelentkeztek, a pécsi elődöntőbe negyvennyolc, köztük három magyar énekes jutott, ők mindannyian sokat készültek, hogy a rendezvény az elmúlt évekhez hasonlóan sikeres és magas színvonalú legyen - mondta Plácido Domingo a baranyai megyeszékhelyen, az eseményt megelőző sajtótájékoztatón. 

A résztvevők, így Kun Ágnes Anna mezzo, Gál Máté tenor és Simon Brigitta szoprán az elődöntőben, majd produkciójuktól függően a középdöntőben is zongorakísérettel léphet a tizenhárom tagú nemzetközi zsűri elé, a finalisták pedig már a Plácido Domingo vezényelte Pannon Filharmonikusok zenéjére énekelhetnek a Magyar Állami Operaházban.
 
A zsűri, amelynek tagja Kincses Veronika Kossuth-díjas szopránt is, a legjobb három női és férfi énekest 30 ezer, 20 ezer, illetve 10 ezer dollárral jutalmazza, emellett négy külön elismerést, köztük a legjobb zarzuela-énekes 10 ezer dollárral járó díját is odaítéli. 

Plácido Domingo a sajtótájékoztatón hangsúlyozta: a baranyai megyeszékhelyre, mint a 2009-es Operalia helyszínére a tavalyi pécsi fellépésének sikere, valamint annak okán esett a választás, hogy Pécs 2010-ben Európa Kulturális Fővárosa lesz, s e verseny méltó felvezetése lehet a jövő évi rendezvényeknek. Az idei Operaliát Pécs mellett Moszkva és Monaco is szerette volna megrendezni. 

Az idei versengést azok is követhetik, akik nem férnek be a Pécsi Nemzeti Színházba és a Magyar Állami Operaházba. Pécsett a Színház téren, Budapesten pedig a tervek szerint a Hősök terén és az Erzsébet téren lesznek óriáskivetítők. Ráadásként augusztus 8-án ingyenes szabadtéri koncertet rendeznek Pécsett, ahol nemcsak a döntő szereplői, hanem maga Plácido Domingo is énekel majd.
Páva Zsolt, Pécs fideszes polgármestere elődjét, az év elején elhunyt Tasnádi Pétert méltatva azt mondta: a politikus sokat tett azért, hogy az énekverseny egyik helyszíne Pécs lehessen. 

Az Operaliát 1993-ban azzal a céllal alapította Plácido Domingo, hogy felhívja a figyelmet a legtehetségesebb fiatal, 18 és 30 év közötti operaénekesekre, és díjazza munkásságukat. A verseny olyan sztárok karrierjét indította el, mint José Cura, Elizabeth Futral, Joyce DiDonato, Joseph Calleja és Rolando Villazón.
Az Operaliát tavaly a kanadai Québecben rendezték, ahol a magyar Szemerédy Károly bariton harmadik helyezést ért el.


tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene Komolyzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Különleges bérlettel jelentkezik a Pannon Filharmonikusok Különleges bérlettel jelentkezik a Pannon Filharmonikusok
  • Megidézik a világhírű zeneszerzőt Megidézik a világhírű zeneszerzőt
  • Mindjárt itt a Napfényes tavasz! Mindjárt itt a Napfényes tavasz!
  • A Pannon Filharmonikusokkal lép fel a Grammy-díjas világsztár A Pannon Filharmonikusokkal lép fel a Grammy-díjas világsztár
  • Kodály öröksége a Pesti Vigadóban Kodály öröksége a Pesti Vigadóban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr407856686

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  7. Meztelenség és anatómia
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

versverseny-banner-2021.png

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard